האירוע בדרום הר חברון – אירוע טרור, לא אירוע פלילי.

האירוע בדרום הר חברון – אירוע טרור, לא אירוע פלילי.

בישיבת סיעת ישראל ביתנו שהתקיימה היום (18.6), התייחס יו"ר המפלגה ושר החוץ אביגדור ליברמן, למספר נושאים שעומדים על סדר היום וביניהם סוגיית המסתננים והאירוע בדרום הר חברון אתמול.

השר ליברמן פתח בתחילת דבריו את נושא המסתננים והתייחס לרעש התקשורתי והנזק הגדול שהוא גורם בסוגיה זו. "יש הרבה אנשים שמקריבים את האינטרס הלאומי של מדינת ישראל לטובת האינטרס האלקטוראלי של מפלגה כזו או אחרת. אני מזמן לא זוכר כמות כזו של ביקורת וזעקת שבר שמגיעה מכל ידידי ישראל ובראשם ארה"ב. זהו סיפור של כלב נובח אינו נושך, השאלה מה אנו רוצים – ליצור דברת או לפתור את הבעיה?"

"עד היום כל מה שהצלחנו לפתור היה בזכות משרד החוץ ולא אף אחד אחר. כל המשא ומתן וכל ההסכמים נעשו לפי ע"י דיפלומטים של משרד החוץ. אבל חשוב לציין שכל הדברת הזו יוצרת אווירה שלא ניתן להחזיר 90% מאותם מסתננים - 35,000 מסתננים מאריתריאה ו-15,000 מדרום או צפון סודן. כל המגעים והמאמצים שמשרד החוץ משקיע נמחקים בין רגע כשאנו רואים פסטיבל כמו שראינו אתמול בנתב"ג. מאז תחילת אותו מבצע (מ-10.6) הצלחנו להחזיר (למולדתם) 120 אנשים ו-504 נכנסו לישראל, רק הבוקר הגיעו עוד 70 פליטים. אני מציע לכל אלו שרוצים לפתור את המצב שיפסיקו לדבר". דברי השר.

בהתייחסו לאירוע שהתרחש אתמול (17.6) בדרום הר חברון, בו ירה נהג משאית מאשקלון בשני פלסטינים והרגם, אמר השר כי "מה שצריך להיות ברור, ואני מציע שנפסיק לשקר לעצמנו – מדובר באירוע טרור. לא מדובר רק במארב מתוכנן, מה שנמנע אתמול היה עוד מקרה של גלעד שליט. לצערי, זו לא פעם ראשונה שאנו רואים את האבולוציה שבה גנב רכב הופך למחבל מסוכן, אותם אנשים שמבריחים סמים, מבריחים אנשים ולבסוף מבריחים אמצעי לחימה. התכנון אתמול היה לחטוף את נהג המשאית ולא רק לשדוד אותו. הנהג ראוי לציון לשבח, על התעוזה,על האומץ ועל התושייה". הוסיף ליברמן.

Related Posts