הקונספציה הזו קרסה מול חמאס. למה ישראל ממשיכה להחזיק בה מול נסראללה?

הקונספציה הזו קרסה מול חמאס. למה ישראל ממשיכה להחזיק בה מול נסראללה?

טור דעה של אביגדור ליברמן לאתר וואלה:

 

לפני ה- 7 באוקטובר קברניטי המדינה הסבירו לנו שחמאס לא מעוניין בהסלמה מאחר שמהרגע שהפך לריבון ברצועת עזה הוא נושא באחריות לקיים חיי שגרה ולדאוג לצורכי אוכלוסייה של 2 מיליון בני אדם, לספק להם מזון, תעסוקה, חינוך שירותי בריאות וכו'.
למרות שהקונספציה הזו קרסה באופן מוחלט הדרג המדיני ממשיך להחזיק בה בכל הקשור לחיזבאללה וההתמודדות איתו בגזרה הצפונית.
ארגון חיזבאללה הוא יציר כפיו של משטר האייתולות באיראן, שנועד להפיץ את מהפכת חומייני בעולם ולהשתמש בחיזבאללה כזרוע הארוכה שלו במזרח התיכון, במיוחד נגד ישראל.
כל הפעילויות של חיזבאללה מתואמות באופן ישיר עם משמרות המהפכה באיראן, לרוב בניגוד מוחלט לאינטרס הלבנוני. נסראללה לא רק מוציא אל הפועל פעולות טרור ברחבי העולם בשליחות איראנית, אלא נלחם נגד אויבי המהפכה השיעית בסוריה שנים רבות, סופג קורבנות לא מעטים, מקבל כסף מאיראן ושותף מלא לאידיאולוגיה שיעית קיצונית. חיזבאללה לא מהסס לפגוע בכל העומדים בדרכו ולא מייחס שום חשיבות לחיי אדם בלבנון ובכלל. הארגון הזה הוא האחראי לחיסולו של הפטריוט הלבנוני, ראש הממשלה לשעבר רפיק חרירי ולפיצוץ ענק של אמוניה בנמל בביירות שגרם להרג ולהרס של חלק לא מבוטל מהעיר.

מעבר להפעלת חיזבאללה כנגד ישראל באמצעות הבעת סולידריות עם חמאס, והטרדות כאלו ואחרות בגבול הצפון, ייעודו האמיתי של חיזבאללה הוא להעניק למשטר האייתולות את היכולת לתת מכה שניה במקרה של עימות ישיר עם ישראל. מצד אחד האיראנים חוששים ממכה מקדימה של ישראל על טהרן ומערך הגרעין שלה, ומצד שני הם מתכוננים לשעת השין, קרי תקיפה ישירה מטהרן על ישראל באמצעות טילים בליסטיים.
שעת השין תגיע כשבידי איראן יהיה נשק גרעיני מבצעי זמין. בימים האחרונים הגבירו האיראנים את קצב העשרת האורניום פי 3. חשוב להדגיש שמדובר בהעשרה של עד 60% שהיא כמעט ברמה צבאית.
במקביל הם שוקדים על תוכנית צבאית, משמע יצור טילים המסוגלים לשאת אורניום מעושר. להערכתי מדובר בטווח זמן של בין שנתיים וחצי לשלוש שנים עד שיגיעו למטרה. כאשר לאיראנים תהיה מטריה גרעינית, בדומה לזו של צפון קוריאה, הם יצטרכו את חיזבאללה. לשם מכוון המאמץ האיראני הכולל את החות'ים, המליציות בעיראק ובסוריה וחוד החנית של המהלך הזה הוא נסראללה.
ישראל חייבת להפסיק לשגות באשליות ולחשוב על חיזבאללה כארגון צדקה לבנוני "שדואג" למצבה הכלכלי, הפוליטי והחברתי של המדינה, אלא להפנים שמדובר בזרוע הארוכה של איראן.
אסור לנו לחכות לשעת השין. אין פה בכלל שיקול דעת. יש להפיל מכה חזקה על חיזבאללה ולגדוע את הזרוע הארוכה של איראן כבר עכשיו.

 

לאתר

הרשמה לרשימת תפוצה