הקונספציה שוב קרסה, אך ממשיכה לשלוט / יו״ר ישראל ביתנו ח״כ אביגדור ליברמן

הקונספציה שוב קרסה, אך ממשיכה לשלוט / יו״ר ישראל ביתנו ח״כ אביגדור ליברמן

לאורך השנים החזיק הדרג המדיני, בתמיכת גורמי הביטחון, בתפיסה שגויה של שקט בכל מחיר. הדוגמה הבולטת היא הניסיון לקנות שקט בדרום בתמורה לכסף קטרי. תפיסה שבסופו של דבר הובילה למחדל נוראי ולפגיעה קשה בעורף ובמעמדה של ישראל בעולם ובאזור.לכל העימותים הצבאיים שהיו בשנים האחרונות, ישראל נגררה ולא היתה בצד היוזם, תמיד בעיתוי לא נוח כשאנחנו מופתעים ולא מוכנים. התמכרנו למבצעים נקודתיים, פעלנו בפינצטה ולא בעוצמה הנדרשת, מבלי להסתכל על המפה לרוחב ולאורך, ומבלי לראות את כלל האתגרים האמיתיים הניצבים בפנינו. המלחמה המתנהלת כיום מול חמאס היא המשך של אותה קונספציה שקרסה, ושלצערי שולטת גם היום. הסכנה בתפיסה הזו, יכולה להוביל אותנו למצב שהעולם יכפה עלינו הפסקת אש מבלי שהגענו ליעד של חיסול החמאס וראשיו, השבת כול, ואני מדגיש כול, החטופים והשבויים ודחיקת חיזבאללה מעבר לנהר הלטיני, כפי שמחויב בהחלטה 1701 של מועצת הביטחון של האו"ם. סיומת מהסוג הזה עלולה להוביל אותנו לחורבן בית שלישי ולא פחות מזה.

מדיניות התירוצים חייבת להפסק.
העולם מביט בנו, ובמיוחד מביטות בנו מדינות האזור, שצופות מהצד ובוחנות את התגובה שלנו למחדל הנוראי בשבת השחורה. אנחנו כבר ביום ה-37 למלחמה. במלחמת יום הכיפורים ביום ה-19, היינו על אם הדרך לכיוון דמשק וקהיר. לכן זה בלתי מתקבל על הדעת שצה"ל הגדול עם מטוסי F35, טנקי מרכבה סימן 4, סיירת מטכ"ל, 8200 והקומנדו הימי, לא יכול להתמודד עם צבא הטרור של חמאס וחיזבאללה בו-זמנית.כמי שמכיר טוב את מערכת הביטחון ואת הצבא, אני אומר את זה בצורה שאינה משתמעת לשני פנים - צה"ל מסוגל וחייב לנצח! אין לי ספק בכך.

הבעיה המרכזית שלנו היא ההנהגה והדרג המדיני, שהחליפו את המילה הכרעה במילה הכלה, את המילה נחישות במילה רפיסות ואת המילה יוזמה במילה שקט. על כך בדיוק כתב ראש בית"ר זאב ז'בוטינסקי: "שקט הוא רפש הפקר דם ונפש".המציאות העגומה של היום היא תולדה ישירה של התירוצים שהמציא הדרג המדיני לעצמו ולעם ישראל: לא יוזמים ברצועת עזה כי צריך להתמקד בלבנון ובחיזבאללה. לא יוזמים בלבנון כי צריך להתמקד באיראן. לא יוזמים מול איראן כי צריך לתאם את זה עם ארה"ב. מדיניות התירוצים חייבת להפסק.

הקונספציה שקרסה והפוליטיקה הישנה ממשיכות לשלוט - הנה כמה דוגמאות. ערוץ אל-ג'זירה, השופר של ארגוני הטרור בעולם וכלי תעמולה ראשי של חמאס, מפיץ דברי שנאה, הסתה ושקרים נגד מדינת ישראל, וממשיך לשדר מפה ונהנה מהכרה רשמית של לשכת העיתונות הממשלתית. הקמת חיל הטילים, שכל בר דעת מבין שנחוץ כיום יותר מתמיד, מוקפאת למעשה כי לממסד הביטחוני הישן פשוט לא נוח עם זה.

לזה נוסיף את העובדה שהקואליציה לא מוכנה לוותר על כספים קואליציוניים לטובת המאמץ המלחמתי ולסגור את כל משרדי הממשלה המיותרים, ובתוך כל זה מה עושה לשכת ראש הממשלה? מחפשת מסמכים מתקופת ממשלות קודמות, בזמן שראשי חמאס ממשיכים ליהנות מפינוקים בבתי מלון מפוארים בעולם, בלי פחד ובלי חשש. כתוצאה מההתנהלות הזו, מדינות האזור הפכו את מדינת ישראל לשק אגרוף ללא שום תגובה מצד הדרג המדיני. שר החוץ הירדני משתלח בנו על בסיס יומי, מלכת ירדן מתראיינת ב-CNN ומכחישה את הזוועות שביצע חמאס, ראש ממשלת קטר, בפגישה עם שרת החוץ של צרפת, מאשים את ישראל בביצוע רצח עם והחות'ים מתימן הכריזו מלחמה על ישראל ומשגרים טילים ללא שום תגובה. מי שמשלמים את המחיר על המדיניות הזו, בין היתר, הם 200,000 ישראלים שהפכו לפליטים בארצם. חלקם הלא מבוטל הם תושבי הצפון בעיקר מיישובים צמודי גדר וכאלו הסמוכים לגבול הצפון, שלא יחזרו לבתיהם כל עוד אלפי מחבלי חיזבאללה פרוסים לאורך גדר המערכת. ברגע שממשלת ישראל החליטה להכיל נוכחות של מחבלים בודדים בין הליטני לגבול הצפון, קיבלנו אלפים על הגדר. כולנו ראינו מה קרה בדרום, אסור שזה יקרה גם בצפון.

מדינת ישראל יכולה להמשיך ולהתקיים רק כשבכל העולם ידעו ויפנימו שאנחנו המעצמה האזורית החזקה ביותר באזור, שמוכנה לפעול בעוצמה בכל רגע ובכל מקום במזרח התיכון בלי לפחד ובלי להתייסר. רק בדרך הזו נצליח לשקם את ההרתעה ולהשיב לאזרחי מדינת ישראל את תחושת הביטחון שאבדה. די לקונספציה של שקט בכל מחיר. די לרפיסות. די להכלה. די לתבוסתנות. תנו לצה"ל לנצח.

מתוך טור דעה של ח״כ אביגדור ליברמן

הרשמה לרשימת תפוצה