הקמת מדינה פלסטינית זה ״חלום״ שהתנפץ לרסיסים ולא ניתן לשיחזור ושיקום.

הקמת מדינה פלסטינית זה ״חלום״ שהתנפץ לרסיסים ולא ניתן לשיחזור ושיקום.

לפני למעלה מ-30 שנה מדינת ישראל חתמה על הסכמי אוסלו. הנסיון שצברנו מאז מוכיח שהקמת מדינה פלסטינית זה ״חלום״ שהתנפץ לרסיסים ולא ניתן לשיחזור ושיקום.

יו״ר מפלגת ישראל ביתנו, שר הביטחון לשעבר, ח״כ אביגדור ליברמן:

העובדה שגם אהוד ברק שהשתתף במפגש הפסגה בקמפ דיוויד עם יאסר ערפאת וביל קלינטון והיה מוכן לוויתורים מרחיקי לכת, ואהוד אולמרט וציפי לבני שהשתתפו גם הם במפגש פסגה באנאפוליס עם אבו מאזן וג׳ורג׳ בוש, מוכיחים בצורה סופית שהסיפור של שתי מדינות לשני עמים לא קיים יותר.

במשך השנים ראינו את המאמצים ולמרות הצעות דרמטיות הכוללות את חלוקת ירושלים, פינוי ההתיישבות היהודית, ופתיחת סוגית הפליטים(זכות השיבה), אף אחד מהניסיונות הללו לא נשא פרי.

הסיבה לכך פשוטה והיא כי אין ולא יהיה מנהיג פלסטיני שיהיה מוכן לחתום על סופיות הסכסוך, ולא משנה מה וכמה יהיו הוויתורים הישראלים.

זה בדיוק כמו מה שהיה לנו בלבנון. למרות שישראל חזרה לקו הבינלאומי המוכר ולמרות שמזכ״ל האו״ם הודיע בהודעה מיוחדת למועצת הביטחון שישראל עמדה בכל ההתחייבויות, גם זה לא הביא שלום אלא בדיוק להפך. הדבר רק גרם לחיזבאללה לאיים יותר וכל יום להמציא דרישות חדשות והזויות. בהתחלה דיברו על חוות שבעא, וכרגע הם מדברים על 14 נקודות שנמצאות במחלוקת. זה ברור שגם במידה ונוותר על 14 נקודות יופיעו עוד 28 נקודות חדשות.

אני פה בשביל להזכיר שאבו מאזן נכשל בכל פרמטר לאחר ההתנתקות באוגוסט 2005.
ישראל העבירה את השליטה ברצועת עזה לאבו מאזן, ושנתיים לאחר מכן חמאס גירש את אנשיו של אבו מאזן והשתלט על רצועת עזה והקים ממלכת טרור.

רק לאחרונה התפרסם סקר של ד"ר ח'ליל שקאקי בקרב ערבי יו״ש. הסקר מצביע על מגמה מאוד ברורה, לפיו 72% מאוכלוסיות יו״ש הערבית מצדיקה את הטבח בשבעה באוקטובר, 84% מרוצים מתפקודו של חמאס וברמה הפרסונלית אבו מאזן זוכה לשבעה אחוז תמיכה בלבד, בעוד יחיא סינוואר זוכה לתמיכה אדירה של 82%.

לכן, כל הדברים הללו מוכיחים שהקמת מדינה פלסטינית תדרדר את האזור כולו לכאוס ושפיכות דמים שטרם ראינו, ותסכן את עצם קיומה של מדינת ישראל ותשפיע קשות על היציבות הפנימית בירדן ומצרים.

הרשמה לרשימת תפוצה