השר פורר ביקר חקלאים וחקלאיות בדרום

השר פורר ביקר חקלאים וחקלאיות בדרום

שר החקלאות עודד פורר ביקר אתמול (ב') בדרום הארץ במטרה אחת ויחידה: לפגוש כמה שיותר חקלאיות וחקלאים. כך הוא סיכם את הביקור: "הלכתי לראות במו עיני כיצד נראה השטח, מה התחדש ומה לא, היכן הבעיות ומה לדעתם הפתרונות. באתי לענות על השאלות והיו גם קשות.

את הבוקר התחלתי במפגש עם ידידי, ראש עיריית באר שבע, רוביק דנילוביץ. ציינתי בפניו כי אני מחויב להעברת מחנות צה"ל לנגב – לבאר-שבע ולקית. זה יהיה עוד צעד להפיכת באר-שבע למטרופולין שיביא עשרות אלפי מקומות עבודה בעוד מספר שנים.

השר עודד פורר עם ראש העיר ב"ש רוביק דנילוביץ'

במועצה האזורית ערבה תיכונה נפגשתי עם ראש המועצה, מאיר צור והנהלת המועצה וכן עם נציגים מ''עבודה עברית''. שוחחנו על שיתופי פעולה אפשריים והדרכים בהן נרצה לנקוט בכדי להפוך את האזור לקרדינלי ומהותי אף יותר עבור הכלכלה הישראלית.

בנוסף, פגשתי חקלאים ורכזי משקי ישובי המועצה האזורית חבל אילות, יחד עם ראש המועצה, חנן גינת. ניהלנו שיחה ארוכה ומעניינת על החקלאות והמו"פ, אשר מאוד מפותחים במועצה זו, וכן על הרפורמה בחקלאות. הם הציגו בפניי את האתגרים הייחודיים לאזור עימם הם מתמודדים וכן גם את החשש מהבאות.

״הדבר שעושה אותי מאושר זו הרפורמה. חייבים להצמיח את האזור הזה מחדש", כך אמר לי עזרא רובינס, ראש המועצה האזורית ערבה תיכונה לשעבר, במהלך הסיור.

אני שמח מאוד על ההכרה בחשיבות הרפורמה ובטוח כי היא הולכת להפריח ולהתניע מחדש את החקלאות בדרום הארץ.

הכרתי את האזור לעומקו בזכות האנשים שאירחו אותי, המקומות אליהם הגעתי והנופים הנפלאים של המקום. חקלאות ישראלית בדרום הארץ היא אבן יסוד בחקלאות הלאומית של ישראל ובעלת חשיבות רבה. בשביל שהיא תמשיך להיות כזו – עלינו להמציא אותה מחדש וזה יקרה בזכות הרפורמה".

הרשמה לרשימת תפוצה