חברי הסיעה התייצבו לדיון בנושא בדיקות היהדות המחודשות שעושה משרד הפנים לעולי בריה"מ ולילדיהם

חברי הסיעה התייצבו לדיון בנושא בדיקות היהדות המחודשות שעושה משרד הפנים לעולי בריה"מ ולילדיהם

יו״ר מפלגת ישראל ביתנו, ח״כ אביגדור ליברמן וחברי הסיעה ח״כ עודד פורר, יבגני סובה, יוליה מלינובסקי ואלכס קושניר, השתתפו בדיון בוועדת הפנים בנושא בדיקות בירור היהדות לעולים מברית המועצות לשעבר המבוצעות על ידי רשות האוכלוסין.

ח״כ ליברמן: ״טענת נציגי רשות האוכלוסין וההגירה שבחלק מהמקרים שינוי ברישום סעיף הלאום אצל ילדים שנולדו בארץ נעשה בהסכמת ההורים, מזכיר לי יותר מידי ארגונים שבהם מציעים הצעות שאי אפשר לסרב להן״.

ח״כ סובה: ״לצערי, החוק הקיים מאפשר לפקיד במרשם האוכלוסין של משרד הפנים לחשוד באלפי אזרחים תמימים שעלו לישראל על פי חוק השבות ואף רשומים כיהודים ומסיבות לא ברורות התעורר חשש סביב יהדותם. יש לשנות את החוק ובכך לסיים את הפרקטיקה של הבדיקות לעולי בריה״מ לשעבר שנים רבות לאחר עלייתם לישראל״.

ח״כ מלינובסקי: ״אנחנו צריכים להבין באיזו מדינה אנחנו חיים ומה זו הפרדת רשויות, וזה בעצם לב המחלוקת. משרד הפנים זה גוף ממשלתי מטעם המדינה ואין לו שום קשר לדת, הרבנות הראשית ובתי הדין הם ארגונים דתיים. אם אני לא כשרה לפי הרבנות להיות יהודייה זה סיפור שלהם, זה לא אומר אוטומטית שצריך לשנות את הרישום שלי במשרד הפנים״.

ח״כ קושניר: ״רשות האוכלוסין מעוותת את לשון החוק לצורך ריצוי גחמותיו של השר הממונה דרעי, שמונע מגזענות טהורה ורדיפה אובססיבית אחרי עולי ברית המועצות״.

Related Posts