שרון רופא אופיר

 

שרון רופא-אופיר נולדה ב-16 בדצמבר 1970 ומתגוררת בקרית טבעון, בוגרת תואר שני בתקשורת מאוניברסיטת חיפה במסלול עיתונאות. בשני העשורים האחרונים עבדה כמרצה בכירה באקדמיה וכעיתונאית: "תמיד האמנתי בתפקידה החשוב של התקשורת ובכוחה לשנות מציאות ולתקן עוולות", היא מספרת.

שרון סיקרה את אזור הצפון, ביטחון פנים ומשפט, כנסת, החברה הערבית בישראל, זירות רצח מהקשות שידעה המדינה, היא נכחה בדיונים משפטיים מפורסמים ביניהם פרשת רציחתה של הנערה תאיר ראדה ז"ל, ולימים חיברה את רב המכר 'תאיר'.

את דרכה הציבורית החלה בשנת 1992 כפעילה באגודת הסטודנטים של אוניברסיטת חיפה. במשך השנים פועלת כאקטיביסטית חברתית לקידום נשים ושוויון מגדרי, בבחירות המקומיות 2018 התמודדה לרשות המועצה המקומית קרית טבעון, שימשה כסגנית ראש המועצה. מיד עם כניסתה לתפקיד הקימה את ועדת ותיקים, והובילה את תוכנית האב היישובית 'בדרך שלך' עבור האזרחים הוותיקים.

בנוסף, היא שימשה כחברה בוועדת משנה לתכנון ובנייה, וחברת הנהלה במועצה המקומית קרית טבעון. יחד עם חברות נוספות ייסדה את 'טבעונא' - פורום 'תושוות' למען שוויון מגדרי ובשנה שעברה יזמה והובילה את האמנה לרשות שווה ובכך הפכתי את טבעון לרשות הראשונה בישראל המאמצת אמנה זו.

שרון נשואה לנצ"מ רן אופיר ואם לשלושה - רוני רז וזהר, בכנסת היא חברה בוועדת הפנים והגנת הסביבה, הוועדה המיוחדת לענייני הקרן לאזרחי ישראל והוועדה המיוחדת לעובדים זרים.

הרשמה לרשימת תפוצה