חייבים להחזר את הביטחון והכבוד הלאומי לאזרחי ישראל.

חייבים להחזר את הביטחון והכבוד הלאומי לאזרחי ישראל.

חייבים להחזיר את הביטחון והכבוד הלאומי לאזרחי מדינת ישראל. ללא שיקום ההרתעה, לא נוכל למנוע את המלחמה הבאה.

אנו חייבים לגבות מחירים מלבנון ומחמאס בעזה, והמחיר הזה צריך להיות טריטוריאלי. מי שמפסיד, הוא גם זה שצריך לוותר על שטח. אם אנחנו לא נגבה מחיר מבחינת טריטוריה, נחזור לאותה המשוואה. דוגמא לכך היא גרמניה שהפסידה את מלחמת העולם השנייה וחלק משטחה הלך לרוסים.

באשר לצפון, כל השטח בין הגבול הישראלי, לנהר הליטני חייב להיות בשליטתנו הצבאית. המשמעות היא שישראל תחזור לרצועת הביטחון, אבל תנהל אותה בצורה הרבה יותר נוקשה. כלומר אין 'טיילת' בין האזורים מבחינת התושבים של דרום לבנון. יצאת מדרום לבנון? זה כרטיס לכיוון אחד.

זה לא ימנע ירי רקטי ארוך טווח, אבל זה ימנע כיבוש של יישובים צמודי-גדר וזה ימנע ירי נ"ט. כרגע הכלי הכי אפקטיבי של חיזבאללה וגם של חמאס הוא נ"ט, ומעל 10 ק"מ הוא כבר לא אפקטיבי. אותו הדבר בדרום, כל צפון הרצועה צריך להיות בשליטה ישראלית, פרימטר על כל הגבול ואחיזה בציר פילדלפי.

עזתי שירצה לעבור לסיני לא נמנע ממנו, ואני מעריך שמתוך שני מיליון עזתיים מיליון וחצי יעברו לסיני במתווה הזה. יש להם מה לחפש שם. מדובר בפי 167 משטח עזה. בכל סיני חיים כ-600 אלף איש, וזה יכול להיות גם עבור המצרים 'בוסט' כלכלי לא מבוטל. הסעודים יכולים לממן את הדבר הזה וזה יכול לפתור הרבה מאוד בעיות גם לישראל וגם למצרים ולמדינות המפרץ.

הרשמה לרשימת תפוצה