חייבים להציל את הקטר של הכלכלה הישראלית - תעשיית ההייטק.

חייבים להציל את הקטר של הכלכלה הישראלית - תעשיית ההייטק.

יו״ר ועדת המשנה לקידום תעשיית ההייטק בישראל, שר האוצר לשעבר, יו״ר מפלגת ישראל ביתנו, חה"כ אביגדור ליברמן כינס היום את ועדת המשנה בפעם החמישית:

הישיבה התכנסה היום לישיבה שעסקה בהשפעת המלחמה על תעשיית ההייטק בישראל, תוך בחינת השלכות על הכלכלה ומתווה לתכנית חירום.

*יו״ר ועדת המשנה, ח״כ ליברמן:*

״שנת 2023 היא שנת משבר להייטק הישראלי.

אנו רואים ירידה בהיקף ההשקעות הזרות, בכמות הסטרטאפים החדשים שנרשמו, חברות וקרנות שעזבו, ובהשוואה לשווקים המקבילים בארה"ב ובאירופה, הירידה בישראל הרבה יותר משמעותית.

אנו במשבר עמוק, והשאלה היחידה היא מה הדרך להוציא את ההייטק הישראלי מהמשבר, כי בשנים האחרונות כולנו נוכחנו לדעת שההייטק הוא מנוע הצמיחה החשוב ביותר, והקטר של הצמיחה הכלכלית במדינת ישראל.

הציפיה הראשונה שלי, שמשרד האוצר והרשות לחדשנות יתאמו את התוכניות והצעדים שהם מציעים עם תעשיית ההייטק עצמה. חייבים לדבר עם משתמשי הקצה ולא להמציא תוכניות תיאורטיות שלא מתכתבות עם הצרכים האמיתיים של התעשייה, או שהתעשייה כלל לא מודעת אליהם.

הדבר החשוב ביותר כרגע זה זמינות הכסף. כל התוכניות, הקרנות והסיוע שמתכוונים להפעיל בשנה הקרובה חשוב שיגיעו מהר ככל האפשר. כי הבעיה המרכזית בעיקר של הסטרטאפים החברות הצעירות, שעדיין לא התבססו זה מחנק פיננסי. חייבים להזרים את הכסף מיד, כי בעוד שנה זה יהיה מאוחר מידי.

חשוב לשכנע את המוסדיים להשקיע באופן מסיבי בתעשיית ההייטק. אפשר לעשות זאת מבלי לסכן את כספם של העמיתים, על ידי הצעה אטרקטיבית מצד המדינה והתחייבות של המוסדיים להשקיע כחצי אחוז מסך ההון שמרוכז בחשבונותיהם.

צעד כזה יבטיח תזרים מזומנים שותף לתעשיית ההייטק הישראלית ויפתור את הבעיה באופן יסודי ויבטיח המשך צמיחה והשגשוג של קטר הכלכלה הישראלית שמהווה 50% מהיצוא הישראלי.״

הרשמה לרשימת תפוצה