חייבים למנות ועדת חקירה ממלכתית שתחקור את האסון בהר מירון

חייבים למנות ועדת חקירה ממלכתית שתחקור את האסון בהר מירון

דבריו של יו"ר מפלגת ישראל ביתנו ח"כ אביגדור ליברמן:
כל ניסיון למנות ועדה אחרת יהיה ניסיון להימלט מאחריות ואנחנו לא נאפשר את זה.
אני קורא לאריה דרעי, ליעקב ליצמן ולמשה גפני להסיק מסקנות אישיות, לקחת אחריות ולהתפטר ולא למצוא איזה ש.ג או לגלגל את כל האחריות על מפקד המחוז.
‏אני חייב לשבח את הציבור החרדי ואני מדגיש הציבור החרדי ולא את הפוליטיקאים החרדים, שרבים מנציגיו הופיעו בתקשורת ודרשו את אותו הדבר - למנות ועדת חקירה ממלכתית כי הם זכאים לקבל תשובות כמו כולנו.
אחת השאלות שנשאלות היא למה לא קיבלו את המתווה של משרד הבריאות. אמנם הדרישה הייתה להקטין משמעותית את הנוכחות בהר מירון בגלל הקורונה, אבל לו היתה מתקבלת, היה נמנע כל האסון הזה.
השאלה למה נתניהו ברגע האחרון לא קיבל אותה? האם היו פוליטיקאים שלחצו? שדרשו לא להעלות אותה? שהעדיפו לתת דברים להתגלגל מעצמם?
‏אנחנו חייבים לשאול את עצמנו איך זה יכול לקרות אחרי כל מה שעברנו: פסטיבל ערד, אירועי משחקי המכביה, אסון ורסאי והחיילת הילה בצלאלי ז"ל שנהרגה בחזרה בהר הרצל.
הרי בסופו של דבר כל מה שקרה בהר מירון, קרה שם בניגוד לכל המסקנות של הוועדות הקודמות, ובניגוד לכל הנהלים שגיבש מכון התקנים לאירועים המוניים.
אני רוצה להביע את תנחומיי למשפחות ההרוגים באסון, להחלמה מהירה לנפגעים, וכמובן החלמה מהירה גם לפצועים בפיגוע בצומת תפוח בשומרון.
*מתוך הדברים שאמרתי היום בישיבת סיעת ישראל ביתנו בכנסת

הרשמה לרשימת תפוצה