ח"כ עמאר קרא למנוע את סגירת סניף "אגד" בנהריה

ח"כ עמאר קרא למנוע את סגירת סניף "אגד" בנהריה

היום, 18.06.12 התנהלה ישיבת ועדת כלכלה של הכנסת ביוזמתו ובראשותו של חה"כ חמד עמאר, בעניין סגירת סניף "אגד" נהריה. מנתונים עולה כי כ- 50% מהעובדים בסניף "אגד" נהריה הם מבני העדה הדרוזית, ואילו סגירת הסניף, תביא להרעה מוחשית של תנאיהם, כיוון שיצטרכו לנסוע מרחקים ארוכים לעבודה וחלקם אף יצטרכו להתפטר משלא יוכלו לעבוד בסניפים מרוחקים ממקום מגוריהם.

חה"כ חמד עמאר דרש מנציגי משרד התחבורה וממזכיר "אגד"  הסברים בדבר סגירת הסניף, זאת כאשר ההסכם הראשוני בין חברת "אגד" למשרד התחבורה ביקש לשמור על שלמותן של אשכולות נהריה וקריית שמונה, כפיצוי בגין ויתורה של קבוצת "אגד" על אי ההשתתפות במכרז המטרונית בחיפה.

נציגי משרד התחבורה הציגו עמדה כי ההחלטה על הוצאתו למכרז של סניף נהריה הינה החלטה פנימית של חברת "אגד", ואילו נציג חברת "אגד" טען בדיון כי הסיבה שחברת "אגד" העדיפה לשמור על אשכול באר שבע על פני סניף נהריה, נבעה משיקולים עסקיים שלא ליצור ואקום בין אשקלון לאילת בו לא תהיה נוכחות של חברת "אגד" כלל. זאת לעומת הטענות שהועלו ע"י עובדי סניף נהריה הטענו כי ההעדפה נעשתה משיקולים זרים, היות ומדובר ביו"ר שבמקורו ממחוז הדרום.

ח"כ חמד עמאר ביקש לדעת האם "אגד" לקחה בחשבון כי סגירת סניף נהריה, תפגע בעיקר באוכלוסייה הדרוזית, שגם ככה סובלת מאחוז אבטלה גבוהה, וכי בני העדה אינם יכולים להעתיק את מקום מגוריהם ליישובים אחרים שאינם דרוזים.

בסיכום הדיון, פנה חה"כ חמד עמאר לשר התחבורה ולמזכירות חברת "אגד", לשקול פעם נוספת את הוצאתו של סניף "אגד" נהריה למכרז, זאת לאור הפגיעה הבלתי מידתית בפלח ציבור מסוים, שהינו ציבור חלש מבחינה סוציו-אקונומית ועתיר זכויות.

הרשמה לרשימת תפוצה