ח"כ שמטוב בפגישה עם הגורו הפיננסי רוברט שמין

ח"כ שמטוב בפגישה עם הגורו הפיננסי רוברט שמין

סגנית יו"ר הכנסת, ח"כ ליה שמטוב (ישראל ביתנו) נפגשה אתמול (11.7) עם הגורו הפיננסי, רוברט שמין, מי שחיבר את רב המכר הבינלאומי "למה האידיוט הזה עשיר ואני לא?" - במסגרת מאמציה לחיזוק העסקים הקטנים והבינוניים בישראל. ח"כ שמטוב המכהנת כיו"ר ועדת המשנה לעסקים הקטנים והבינוניים הציגה בפני שמין את המצב בישראל לפיו ישנו קושי ממשי לעסקים קטנים לקבל הלוואות בנקאיות בראשית דרכם. "כאשר זה המצב יחד עם חסמים ביורוקרטיים שקיימים בכל מדינה, רבים מהעסקים הקטנים נסגרים תוך חמש שנים", הסבירה ח"כ שמטוב. שמין התייחס לנושא ואמר כי מצב דומה קיים בארצות הברית. שם עם זאת, אין את מחויבות המילואים והצבא שקיימת בישראל.

במהלך הפגישה הציג שמין תוכניות אפשרויות להעצמת עסקים קטנים. "התחלנו לבחון פיילוט חדשני שישלב משקיעים אמידים בפעילות עסקים קטנים בישראל", אמרה שמטוב, "אני אלמד את הנושא וננסה להפעיל אותו במספר נקודות בארץ על מנת לחזק את הכלכלה".
שמין, מולטי מיליונר יהודי שמתגורר במיאמי ונחשב לגורו הפיננסי הבכיר בארה"ב סיפר בשיחה כי תמיד שמור לו בלב מקום למדינת ישראל. "אני רוצה לעזור לכם היכן שניתן ואת הידע שצברתי אני רוצה למנף לשם כך". ח"כ שמטוב הודתה לשמין על התמיכה. השניים צפויים להיפגש פעם נוספת על מנת לקדם את הפיילוט העסקי עליו הם דנו.