טפלו בטרור! / אמיר שניידר

טפלו בטרור! / אמיר שניידר

אמיר שניידר, יו"ר צעירי ביתנו ופעיל בישראל ביתנו כ-7 שנים.

אני לא נוהג לפרסם מהגיגי לבי, לא בפרופיל האישי ולא בציבורי, אך חשוב לי לומר מספר מילים לאור האירועים האחרונים בצרפת.

ההסלמה במקרי האנטישמיות והטרור של אחינו-המוסלמים-הלא-קיצוניים-אלא-פשוט-לא-מובנים הביאו להתחזקות הקולות המעודדים את עליית יהודי העולם לארץ ישראל. בתור בן לעולים בשנות ה70, מרוסיה ואוקראינה, שסבלו מגילויי אנטישמיות רבים (אבי אף נשלח לכלא על היותו יהודי) – אני בהחלט מבין את הקולות הקוראים ליהודי העולם לעלות לארץ ישראל ולעזור בבניית המדינה היהודית לה פיללו, אבל, ויש אבל גדול – עליית היהודים משרתת את מטרותיהם של האיסלאמיסטים הרוצים להפחידם ולהבריחם מאירופה.

לטעמי, עלינו ראשית כל לקרוא לכל אותן המדינות: טפלו בטרור! אל תורידו ארגונים מסוכנים מרשימת ארגוני הטרור בשל לחצים כלכליים וטעויות ביורוקרטיות, אל תיכנעו לטרור ואל תפקירו את אזרחיכם היהודים לגחמות הטרוריסטים.

העלייה לישראל הייתה ועודנה ערך עליון למדינה היהודית, אך אין זו סיבה להעלמת עין, אין זו סיבה להתרפסות. אני קורא למדינת ישראל לדאוג לאחינו היהודים בתפוצות אך בו בעת לדרוש ממדינות העולם לטפל ביד קשה בטרור ולהפסיק את עצימת העיניים, כדוגמת האיחוד האירופי, נוכח האנטישמיות הגואה.
ההחלטה על עלייה למדינת ישראל יכולה להגיע מסיבות רבות אך אין זה נכון שהיא תולדה של פחד מפני טרור ואנטישמיות. החובה על מיגור הטרור והאנטישמיות מוטלת על מדינות העולם – שמירה על היהודים ועל ביטחונם האישי מוטלת על כל מדינה ומדינה.

לבי עם משפחות קורבנות הטבח הי"ד ועם הנפגעים,
תהיו חזקים, מי יתן ולא תדעו צער עוד לעולם.

Related Posts