תוכנית למימוש היעדים בכנסת ה- 21

בדרך להגשמת החזון ישנם כמה יעדים בנושאי ביטחון, כלכלה, דת-ומדינה ונאמנות, שעלינו להשיג כבר בכנסת ה- 21.

ביטחון

 1. הסרת איום החמאס בדרום. חזרה למדיניות הסיכולים הממוקדים. הפסקת תשלום דמי הפרוטקשן לחמאס והתנית כל מתן סיוע בשחרור חיילנו ואזרחנו הנמצאים בשבי חמאס. טיפול באיומים בצפון (איראן, חיזבאללה והמשטר הסורי). הפעלת מדיניות נוקשה ומניעת ייצור והצבה של טילים מדוייקים בחזית הצפונית.
 2. השלמת תהליך הקמת חיל טילים – פרי יוזמתו של שר הביטחון לשעבר, אביגדור ליברמן, הכולל מערך טילי קרקע-קרקע אשר יאפשר למדינת ישראל להגיב באופן מהיר ויעיל לאיומים על אדמתנו. התהליך הוקפא בעת עזיבתו של השר ליברמן את משרד הביטחון.  
 3. מימוש התוכנית הרב-שנתית למיגון הצפון – יוזמה נוספת של שר הביטחון לשעבר אביגדור ליברמן, הכוללת שדרוג מקלטים ציבוריים, בניית אלפי ממ"דים לאזרחים וחיזוק מאות מבנים מפני רעידות אדמה. אף היא הוקפאה בעת עזיבתו.
 4. עונש מוות למחבלים – יוזמתו הבלעדית של שר הביטחון לשעבר, אביגדור ליברמן, שהיתה גם חלק מההסכם הקואליציוני בין הליכוד ל"ישראל ביתנו". הצעת החוק עברה בקריאה טרומית בכנסת, אולם בעת עזיבתו של השר ליברמן את משרד הביטחון הוקפאו הליכי החקיקה. חקיקת החוק במלואו תהיה תנאי לכניסתנו לממשלה.

 

דת ומדינה

 1. העברת חוק גיוס בני ישיבות.
 2. חקיקת חוק נישואים אזרחיים לכלל אזרחי מדינת ישראל.
 3. חקיקת חוק שיאפשר לרבני עיר לערוך גיורים.
 4. תיקון חוק המרכולים – אישור לסגירת עסקים בשבת יינתן אך ורק על ידי ראשי הרשויות.
 5. חקיקת חוק הפעלת תחבורה ציבורית בשבת בכל עיר או ישוב על פי רצון רוב האוכלוסייה ועל פי אופייה.

 

נאמנות ואזרחות

 1. נפעל לשינוי נוסח הצהרת האמונים של חברי הכנסת  באופן שבו יתחייבו חברי הכנסת "לשמור אמונים למדינה יהודית ודמוקרטית ברוח מגילת העצמאות, לשמור על סמליה ולכבדם".
 2. נגיש הצעת חוק הדחת נציג ציבור התומך במאבק מזוין נגד מדינת ישראל.
 3. נגיש הצעת חוק שירות המדינה -  תינתן עדיפות למי ששירת בצה"ל בקבלה לעבודה בשירות המדינה.

 

חברתי-כלכלי

 1. נפעל להעלאת הפנסיה המינימלית לגובה של-70% משכר המינימום במשק.
 2. נפעל לכך שזוגות צעירים שירצו לרכוש דירה ראשונה, יוכלו להשתמש בכספי הפנסיה שחסכו מבלי לשלם את המס (שיעור המס כיום: 35%).
 3. נפעל לכך שחיילים משוחררים יקבלו את כספי הפיקדון שנה לאחר השחרור ויוכלו לנצלו על פי רצונם.
 4. נפעל לחקיקת חוק דמי אבטלה לעצמאיים.
 5. נפעל להגדלת מלאי הדיור הציבורי.
 6. נפעל לחקיקת חוק חינוך חינם מגיל 3 חודשים.

תוכנית ישראל ביתנו לאנשים עם מוגבלות

בישראל חיים כיום כ-1.6 מיליון אנשים עם מוגבלות, המתמודדים עם בעיות נגישות, קצבאות נמוכות וקשיי השתלבות בתעסוקה. כאזרחים המאמינים בזכותו של כל אדם לחיות בכבוד, עלינו לשאול – כיצד הגיעה המדינה למצב בו האוכלוסיות הכי חלשות שבה, נאלצות להילחם על הדברים הבסיסיים ביותר?

מפלגת ישראל ביתנו שמה לה למטרה לדאוג לאלה הזקוקים לנו יותר מכל. לצד אתגרים ביטחוניים מורכבים, אסור לנו לשכוח את האתגרים החברתיים והערכים עליהם נבנתה המדינה. התחייבנו לקדם את זכויותיהם של האנשים עם המוגבלות ולפעול לשיפור תנאי חייהם בכל תחום.

הנה חלק מהצורות בהן נפעל:

 • יישום החוק להעלאת קצבאות הנכות ושיפורו, לרבות הענקת תוספת שווה לנכים הקשישים והעלאת קצבת הנכות עד לגובה שכר המינימום.
 • העלאת הסכום שמותר להרוויח מעבודה מבלי שקצבת הנכות תיפגע (''חוק לרון'') מ-3,823₪ כיום לרמה של 5,300 ובחינת ביטול החוק באופן מוחלט.
 • קידום תעסוקה בשוק החופשי לאנשים עם מוגבלות; השקעה בתוכניות הכשרה לתעסוקה, (לרבות הנגשת התוכניות הקיימות לציבור הכללי), אכיפת החובה לייצוג הולם ומתן תמריצים למעסיקים אנשים עם מוגבלות.
 • הורדת נטל העסקת עובדים זרים בסיעוד מהנכים, הקשישים ובני משפחותיהם ולהעבירה לטיפול המדינה. בשלב ראשון, כצעד מקל, הכפלת קצבת השירותים המיוחדים של הנכים המונשמים. המשמעות: 7,000 נוספים מדי חודש.
 • הגברת מיצוי זכויות והורדת חסמים בירוקרטיים.
 • הנגשת מוסדות ציבור, עסקים, מבנים ושירותים ציבוריים ודאגה לאכיפת החוק בנושא.
 • הבטחת הזכות לדיור בר השגה לאנשים עם מוגבלות ללא הבדל סוג המוגבלות, בין היתר באמצעות דיור ציבורי והעלאת הסיוע בשכר דירה.
 • שילוב תלמידים עם צרכים מיוחדים במערכת החינוך הכללית.
 • עיגון ואכיפת איסור אפליית אנשים עם מוגבלות בביטוחים רפואיים ובביטוח חיים.
 • גיבוש מדיניות ממשלתית אשר תוביל להתאמה והנגשה של תחום המשפחה גם לאנשים עם מוגבלות בדגש על נישואים, פוריות והורות זאת לצד הקניית מעמד למשפחות של אנשים עם מוגבלות.
 • צמצום דרמטי בטיפולים ואשפוזים בכפייה במערכת הפסיכיאטרית, תוך הרחבה ופיתוח של שירותי טיפול נפשי זמינים בקהילה וחלופות אשפוז.