יש ברירה אחת כדי להנציח את היהדות - לעלות לישראל, מוקדם ככל שניתן / אביגדור ליברמן

יש ברירה אחת כדי להנציח את היהדות - לעלות לישראל, מוקדם ככל שניתן / אביגדור ליברמן

במלאות 30 לפיגוע הטרור הרצחני ב״היפר כשר״ בפריז, מפרסם היום שר החוץ, אביגדור ליברמן, מאמר בעיתון היהודי-צרפתי Actualite Juive.

להלן תרגום המאמר:

יש ברירה אחת כדי להנציח את היהדות - לעלות לישראל, מוקדם ככל שניתן
--------------------
העולם מתאבל על קורבנות הטרור האיסלמי שהתרחש בפריז בשבוע שעבר. פיגועי טרור הופכים יותר ויותר נפוצים בעולם בכלל ובאירופה בפרט.

אנו בישראל יודעים היטב את המשמעות של טרור כזה, את הנזק הפיזי ואת ההשפעה הפסיכולוגית על חיי הקהילה שנמשכת זמן רב. בצדק המונח שבו משתמשים בעולם בכדי לתאר זאת הוא ״טרור אכזרי״.
ישנה תופעה נוספת שעולה במקביל לטרור הזה ובקצב מהיר, בכל רחבי העולם ובמיוחד באירופה: אנטישמיות חריפה.

זה לא מקרי שחנות מכולת יהודית היא שהותקפה ושארבעה יהודים הם שנרצחו. זה היה התכנון וזו היתה המטרה: להביא טרור לאומה הצרפתית ומוות לאזרחים היהודים שלה.

אני, כמי שגדל בסביבה האנטישמית בקישנייב, יודע היטב מהי המשמעות של חיים בתוך אוכלוסייה עויינת ותחת הרגשה תמידית של רדיפה. זה מחייב אותך לדעת לעמוד על שלך בצורה נחושה ובלי להתקפל משום שאחרת אינך יכול לשרוד.

גם מדינת ישראל מחוייבת  להתנהלות כזו, נחושה וחזקה בכדי להגן על היהודים ועל הערכים היהודים בכל רחבי העולם. האו"ם תמך בהקמתה של מדינת ישראל כמדינה יהודית דווקא בשל סיבה זו, בכדי שתהווה משענת ומקלט בטוח לכל היהודים. העולם חייב להכיר היום, יותר מתמיד, בחיוניותה של מדינת ישראל חזקה שיכולה להגן על עצמה ולהוות בסיס של כח ליהודי העולם מול הטרור האיסלאמי ההולך ומתפשט.

אחרי שורה של פעולות טרור נגד מטרות יהודיות על אדמת אירופה: בבריסל, בטולוז ובפריז ולאור התגברות האנטישמיות ושתיקת ראשי מדינות אירופה מול אותו גל אנטישמי, המצב מזכיר יותר ויותר את האווירה שנוצרה באותה אירופה בשנות ה-30.

אפילו בזמן המצעד בפריז שמענו את נשיא טורקיה ארדואן אומר שישראל היא מדינת טרור ואת ראש הממשלה הטורקי דאוטולו אומר שההקצנה בעולם המוסלמי היא תוצאה של המדיניות הישראלית - ולא ראינו אף תגובה של אף מנהיג אירופאי לכך. העדר התגובה מזמין עוד ועוד פגיעות כאלו במטרות יהודיות.

האנטישמיות הזו, בשילוב עם קצב ההתבוללות הגדל , משאירים לאלו שרוצים שילדיהם ונכדיהם יישארו יהודים רק ברירה אחת: לעלות לישראל מהר ככל האפשר.