יש לפתוח את כל מערכת החינוך!

יש לפתוח את כל מערכת החינוך!

יו"ר ישראל ביתנו, ח"כ אביגדור ליברמן:

"די לסחבת - יש לפתוח את כל מערכת החינוך.
אני רוצה להתייחס לכל נושא פתיחת מערכת החינוך וכל הדיונים שהתקיימו בשבוע האחרון, ביניהם גם דיוני הקבינט שאתמול התקיים במשך שבע שעות של דיבורים ללא שום החלטה.
התייעצתי עם מיטב המומחים של ישראל ביתנו כולל מומחים ברמה הכי גבוהה גם מתחום החינוך וגם מתחום הבריאות. המסקנה היא חד משמעית חייבים לפתוח את כל כיתות בתי הספר, מכיתה א' עד כיתה יב'. כשעושים מאזן כולל, מצד אחד כל סיכוני הקורונה ומצד שני תופעה של דור אבוד, דיכאון נפשי, חרדות, הידרדרות לסמים, אין בכלל שאלה. עם כל הסיכונים חייבים לפתוח את כל בתי הספר, את כל הכיתות.
מה שנצטרך לעשות, זה בדיקה שבועית לכל סגל המורים, לכל הסגל הפדגוגי, יצטרכו לעשות בדיקות מדגמיות לתלמידי תיכונים, אבל בין כשעושים מאזן כולל בין המשך סגירת מערכת החינוך לבין חזרה ללימודים סדירים, בכלל באותו צוות מקצועי אותו פורום מומחים שאני מדבר איתו אין בכלל שאלה.
אני מסתכל על ארבע מדינות אירופה הגדולות גרמניה, צרפת, אנגליה ואיטליה. גם שם עם כל המחירים ועם כל הסיכונים, קיבלו החלטה מושכלת ובחרו להשאיר את בתי הספר פתוחים.
אבל גם לא צריך ללכת לאירופה. תראו מה קורה אצלנו במגזר החרדי, הם פשוט החליטו שהם פותחים את כל מערכת החינוך, כל תלמודי התורה, כל הישיבות. פשוט קבעו עובדה מוגמרת והכל עובר, הממשלה השלימה עם זה.
אני קורא לשלטון המקומי לשבת יחד עם ארגוני המורים. לא לחכות לממשלה ולקבל החלטה מושכלת על פתיחת מערכת החינוך.
פשוט להתעלם מהממשלה ומהקבינט ומכל הסחבת הבלתי פוסקת הזו שכל מה שאנחנו רואים שם זה חשבונות קטנים, חשבונות אישיים ולא רואים דבר לטובת מדינת ישראל, לטובת האזרחים ובטח לא לטובת תלמידי בתי ספר".

הרשמה לרשימת תפוצה