ליברמן לדיכטר: לכנס בדחיפות את ועדת חוץ וביטחון כדי לדון בהסלמה בגבול עזה

ליברמן לדיכטר: לכנס בדחיפות את ועדת חוץ וביטחון כדי לדון בהסלמה בגבול עזה

"בשבועות האחרונים אנו עדים לאירועים אלימים על גבול רצועת עזה, שהולכים ומתגברים מידי יום ומשבשים את חייהם של תושבי עוטף עזה. בלוני תבערה, מטעני נפץ, ירי רקטי ומהומות על הגדר, הפכו לצערי לדבר שבשגרה. אני מקבל מידי יום פניות רבות של תושבים, שאינם מבינים ואינם מקבלים תשובה ברורה מהממשלה, לאן היא חותרת ואיך היא מבטיחה את ביטחונם.

לאור האמור ונוכח ההסלמה בגבול רצועת עזה, התגובה הרופסת של ממשלת ישראל והכוונה להעביר 30 מיליון דולר לחמאס מיד לאחר הבחירות, אבקשך לכנס ישיבה דחופה של ועדת החוץ והביטחון של הכנסת לאלתר."

עוד הוסיף ליברמן: "בסוף שבוע סוער בגבול הרצועה לשכת רה"מ עשתה מאמץ כביר כדי לחנוק כל ידיעה תקשורתית בנוגע למהומות ברצועת עזה, שלא היו כמותן מאז תחילת השנה. עשרות אלפים התפרעו ליד הגדר בהנהגת פעילי חמאס. עשרות מטענים הושלכו ומספר לא מבוטל של בלוני תבערה שוגרו. הפער בין דרישות החמאס לבין ממשלת ישראל הוא על מועד התשלום. ארגון חמאס עומד על כך שכבר בתחילת החודש הבא, עוד לפני הבחירות, יועברו לרשותו 30 מיליון דולר. ממשלת ישראל מוכנה לקבל את התנאי ולהעביר את הכסף אחרי הבחירות.

אני שב ואומר: תשלום דמי הפרוטקשן לחמאס לא יביא ביטחון, לא לתושבי הדרום ולא לתושבי המרכז והצפון. ההיפך הוא הנכון - מימון ארגון הטרור מעצים אותו ומקרב את העימות הבא בתנאים של החמאס."