ליברמן: קורא שוב לגנץ ולנתניהו להקים ממשלת אחדות

ליברמן: קורא שוב לגנץ ולנתניהו להקים ממשלת אחדות

יו"ר מפלגת ישראל ביתנו, ח"כ אביגדור ליברמן:

"קראתי היום שוב לראש הממשלה בנימין נתניהו וליו"ר כחול לבן בנימין גנץ, להקים ממשלת אחדות בהקדם האפשרי ובכוונתי להציג את עמדתי בפגישותיי השבוע, עם כל אחד מהם בנפרד, ועם נשיא המדינה.
מה שדרוש בעת הזו היא מנהיגות ויכולת להתעלות מעל כל שיקול זר או פרסונלי.
אין אסון גדול יותר מסבב בחירות שלישי.
ממשלת אחדות היתה ההבטחה המרכזית שלנו לבוחר, ואני חוזר ואומר, שכל מה שמפריד בין הקמת ממשלה להליכה לבחירות, זו החלטה אחת של ראש הממשלה להפרד מהגוש חרדי-משיחי והחלטה אחת של בני גנץ לקבל את מתווה הנשיא.
לאחר שהליכוד וכחול לבן יגבשו קווי יסוד, יקימו ממשלה ויאשרו את התקציב, הם יוכלו לצרף כל מפלגה שירצו. ובמידה ולא ירצו אותנו בקואליציה, אני מבטיח שלמרות זאת נתמוך בממשלת אחדות. הם יקבלו 8 מנדטים חינם בונוס בלי לתת כלום.
וכפי שראש הממשלה בעצמו אמר אתמול, ששקר שחוזרים עליו הרבה פעמים לא הופך לאמת, אין לי שום מניע אישי ואין לי שום ונדטה כנגדו. במערכת הבחירות האחרונה אמרתי לא פעם, שמבחינתי כל עוד אין פסק דין חלוט ראש הממשלה יכול להמשיך ולמלא את תפקידו. עם תום מערכת הבחירות הוצע לנו להעביר חוק המונע מחבר כנסת שיש נגדו כתב אישום להציג מועמדות לראשות הממשלה. אמרתי שאנחנו נתנגד לכך, כי זהו חוק פרסונלי.
לאחר מכן הוצע לנו להחליף את יו"ר הכנסת ולא הסכמנו. במתווה שפרסמתי, אמרתי שבהתאם למתווה הנשיא נתניהו יכהן ראשון כראש הממשלה.
לכן, כל בר דעת מבין שאני פועל באופן הגיוני, אחראי וממלכתי, ללא שום שיקול אישי."

Related Posts