מדינת הלכה בדרך.

מדינת הלכה בדרך.

מדינת הלכה בדרך / מאמר של אביגדור ליברמן שפורסם בוואלה!
במהלך החודשים האחרונים הזהרנו שבמידה ונתניהו יגיע ל-61 מנדטים הוא יהיה מוכן למכור את הכול עבור שותפיו בשביל להיחלץ מתסבוכותיו המשפטיות, והתוצאה היא שמדינת ישראל תהפוך למדינת הלכה.

ניתן לראות את זה בצורה הכי פשוטה בהצהרת הכוונות שאנחנו שומעים משר השיכון המיועד, יצחק גולדקנופף שלא מסתיר כי מבחינתו "יותר קשה ללמוד תורה מאשר להיות לוחם בחזית" וטוען כי הוא לא ראה "שהמתמטיקה קידמה את המדינה בכלכלה" וגם את יו"ר ועדת הכספים, משה גפני שמבחינתו יש חלוקה ברורה בעם - ''חצי מהעם ילמד תורה וחצי ילכו לצבא''.

גם בחקיקה ששותפיו של נתניהו דורשים ומקבלים יש אסמכתאות ברורות לכך שאנחנו בדרך למדינת הלכה- יחוקק חוק יסוד לימוד תורה שמכשיר השתמטות של אוכלוסייה שלמה משירות צבאי או אזרחי, הפרדה מגדרית תעוגן בחוק, לבתי הדין הרבניים יינתנו סמכויות שיפוט בסכסוכים כלכליים ואזרחיים, תבוטל הרפורמה בכשרות, תבוטל רפורמת הניודים בסלולר הכשר, ייקבר מתווה הגיור ותוקם ועדה לבחינת סעיף הנכד בחוק השבות.

ואם לא די בחקיקה חשוכה, גם מפרקים את משרדי הממשלה באמצעות "שינויים מבניים" – יוקמו 2 יחידות שיתחרו זו בזו ויופקדו על הזהות היהודית- הרשות לזהות לאומית יהודית בראשות אבי מעוז ומנהלת לזהות יהודית תחת אחריותו של בצלאל סמוטריץ', משרד החינוך יתפרק לרסיסים, את משרד הביטחון מפצלים וכמעט בכל משרד יהיה שר מטעם ש"ס או יהדות התורה שיהיה אחראי אך ורק על הטבות למגזר החרדי.

וכמובן שינוי סדר העדיפויות בתקציב המדינה – יועברו כ-6 מיליארד שקלים למוסדות שלא מלמדים לימודי ליבה, חשמל לא ייווצר בשבת בעלות של עשרות מיליארדים, ערים חרדיות ייהנו מהנחות נוספות וייחודיות בתחבורה הציבורית, ובדיור – כך לדוגמה פרויקט ענק שמונה כ-45,000 יחידות דיור שתוכנן להיבנות עבור זוגות צעירים בקרית גת יוסב לדיור לאוכלוסייה החרדית בלבד והוחלט על יעד של 15% לפחות מכל פרויקט גדול שיותאם למגזר החרדי ואם לא יעמדו ביעד הזה הממשלה תיקנס ב-100,000 ₪ לטובת קרן בשליטה בלעדית של שר הבינוי והשיכון, יצחק גולדקנופף.

בשביל לשמור על ישראל ציונית וליברלית נהיה חייבים להיאבק יום-יום שעה-שעה עם כל אזרחי ישראל שרוצים בכך, ומדובר ברוב הגדול בעם. זו המשימה שלנו, זו המחויבות של כולנו.

הרשמה לרשימת תפוצה