מדינת ישראל נמצאת במצב חירום.

מדינת ישראל נמצאת במצב חירום.

שר האוצר ויו״ר ישראל ביתנו:

לצערי הבוקר התחיל בפיגוע דריסה בבנימין, במהלכו נפצעה חיילת צה״ל. האירוע המצער הזה מדגיש אפילו יותר את תרומתן של חיילות צה״ל לביטחון מדינת ישראל ולכלל האזרחים, כולל אלו שמשרתים וכולל אלו שלא משרתים ולא מתכוונים לשרת בצה״ל.

היוזמה של ח״כ תא״ל (מיל׳) שרון ניר לקיים כנס חירום בסימן נשים בחברה הישראלית היא מבורכת ובימים אלה גם חשובה מאין כמותה.

אנחנו ניסינו להתריע עוד לפני הבחירות על המגמה המסוכנת שאנחנו רואים שמתגבשת לתכניות עבודה מסודרות של פגיעה בנשים. לצערי ההתרעות שלנו לא התקבלו ואנחנו רואים רק בשבוע האחרון יוזמות שקשה להעלות על הדעת שנראה בכנסת ישראל או בדרישות הקואליציוניות כמו לדוגמה דרישה שצריך להסדיר בחקיקה הפרדה מגדרית, דרישה להרחיב את הסמכויות של בתי דין רבניים בנושאי אישות או דרישה לבטל את תפקידה של היועצת לרמטכ״ל בענייני מגדר. מדובר בטרללת.

אבל זו המציאות, אני לא משלה את עצמי, יש פה רוב דרסני, רוב קנאי. בסופו של דבר בסיכום של המפגש הזה חייבת להיות הסכמה לגבש תוכנית עבודה, נצטרך גם לצאת לרחובות וזה לא יעצור רק בכנסת, נשמיע את הקול ונרתום רבים למאבק הזה.

זהו אחד מהמאבקים שבכוונתנו להוביל, יש מאבק בנושא מעמד האישה ויש מאבק בכפייה החרדית דתית, ומה שאני רוצה להדגיש זה שלאף אחד אין מונפול על היהדות, יש 70 פנים לתורה. למפלגות החרדיות או לסמוטריץ׳ ולאבי מעוז איו מונפול על היהדות, להפך, הם פועלים נגד ערכי היהדות ומטיפים נגד המסורת.

אין שום איזכור במקורות שלנשים אסור להיות לוחמות, להפך, דבורה הייתה לוחמת ויעל אשת חבר הקיני שהרגה את סיסרא. יש גם היסטוריה יותר מודרנית, שרה אהרונסון, חנה סנש, ויותר מ-860 חיילות שנהרגו במלחמות ישראל ובקרבות ובהתעקשות שלנו להיו עם חופשי בארצנו.

מה שנציגי קואליציית החושך המתגבשת אומרים לא קשור בשום צורה ליהדות.
כמו הספר שכתב הרב טאו שאומר שמקומה של האישה הוא בבית ולא במרחב החברתי ושהשכלה לנשים פוגעת באומה, דברים שגם בתקופת ימי הביניים היו נחשבים לקיצוניים. אנחנו מתמודדים עם מציאות שאף אחד לא רוצה להיות בה.

אני משבח את חברי שנמצאים כאן, שר החקלאות עודד פורר, שקידם את חוק האופטרפסות, ואת ח״כ יוליה מלינובסקי שקדימה את חוק הענישה על פגיעה והדרת נשים, דברים שקשה להאמין שאנחנו חווים כן בשנת 2022.

בממשלה האחרונה פעלנו רבות בנושאים הללו, בין היתר כשר האוצר לא חיכיתי לאישור התקציב ותקצבתי 150 מליון שקלים למאבק באלימות כלפי נשים ואלימות במשפחה.

אנחנו פועלים לא רק אחרי הבחירות או לפני הבחירות, פעלנו מהאפוזיציה ומהאקואליציה, זה מאבק עקבי ואנחנו לא מתכוונים להרים ידיים.

הרשמה לרשימת תפוצה