יו״ר מפלגת ישראל ביתנו, שר הביטחון לשעבר, ח״כ אביגדור ליברמן, שלח מכתב לראשי יישובי קו העימות בצפון, בנושא השבת הביטחון לצפון

יו״ר מפלגת ישראל ביתנו, שר הביטחון לשעבר, ח״כ אביגדור ליברמן, שלח מכתב לראשי יישובי קו העימות בצפון, בנושא השבת הביטחון לצפון

״בימים האחרונים שמעתי לתדהמתי מפי ראש הממשלה, שר הביטחון והרמטכ״ל, שהמלחמה בדרום תמשך חודשים רבים, בהם לא ניתן יהיה לנהל במקביל מערכה בצפון, ולכן מדינת ישראל לא תיזום מהלך צבאי נגד חיזבאללה.

משמעות הדבר שבמשך חודשים ואולי אפילו שנים תושבי הצפון לא יוכלו לשוב לבתיהם ושלמעשה הממשלה ויתרה מראש על הגליל.

במצב עניינים זה, גם אם תושבי קו העימות יחליטו לחזור לבתיהם, אני בספק רב אם הדבר אפשרי בכלל במצב הנוכחי כשחיזבאללה משגר טילי נ.ט. על בסיס יומי לעבר יישובים במטרה לפגוע בבתי תושבים שכרגע עומדים ריקים.

בחלק מהיישובים בתים רבים נהרסו כליל, בזמן שמגדלי התצפית והמוצבים של חיזבאללה ממשיכים לעמוד על תילם. לא ברור לי מדוע טרם השמידו את מגדל התצפית מעל כפר יובל או למה בתים בכפר כילא (כפר שיעי עויין), עומדים שלמים בלי שנפגעו כלל. כל בית בכפר כילא משמש בו זמנית מוצב פו״ש (פיקוד ושליטה), מחסן רקטות, או עמדת ירי של חיזבאללה.

במקום לתכנן מהלך שימגר את הסכנה ואת האויב, קבינט המלחמה מתכונן לנשף תחפושות, קרי שמדרום לליטני יתפרסו כוחות צבא לבנון, אולי בפיקוח צרפתי, כדי להעניק תחושת ביטחון לתושבים. בנוסף מתכוונים להציב ביישובי הצפון כוחות צבא, כך שבמקום שהייתה מחלקה יפרסו פלוגה ובמקום שהייתה פלוגה יפרסו גדוד. אני לא חושב שיש מישהו שחושב שלגדל ילדים ביישוב או בקיבוץ כשטנקים של צה"ל פרוסים בהם וכוח רדואן על הגדרות זה חזרה לשגרה והשגת ביטחון לתושבי הצפון.

לכל בר דעת ברור שצבא לבנון עובד אצל נסראללה, ובמקום לקבל צבא נקבל ארגון טרור במדים של צבא לבנון שרק יקשה על הפעילות שלנו ולא ימנע פרובוקציות או מתקפות של כוח רדואן. ניסיון של שנים עם יוניפי״ל הפרוס כבר בדרום לבנון מוכיח שלאף כוח בינלאומי אין משמעות.

לכן, אם אין כוונה לוותר על הגליל ורוצים להשיב את הביטחון לתושבי הצפון, חייבים ליזום מהלך צבאי, שיכלול תמרון קרקעי לעומק 45-50 קילומטר לתוך לבנון והתייצבות על קו צידון ג׳זין, פגיעה בכל מוצבי פו״ש ומצבורי הנשק של חיזבאללה בכל לבנון והשטחה מוחלטת של רובע הדאחייה. בנוסף על מנת למנוע את המלחמה הבאה חייבים לגבות מחיר מלבנון.

בכל המלחמות מאז ועד היום הצד שהפסיד תמיד שילם באובדן שטח. לכן, צה״ל חייב לשלוט באופן מוחלט בכל השטח בין נהר הליטני לגבול ישראל ובניגוד לעבר חייבים לשלוט ברצועת הביטחון באופן הרבה יותר קשוח, כך למשל שמי שירצה לעבור מרצועת הביטחון ולנסוע למשל לביירות ולחזור, לא יוכל לעשות זאת. כל מי שיוצא לא חוזר זה יהיה one way ticket.

רצועת הביטחון חייבת לכלול בתוכה את מרג' עיון וחאצביא כשלמעשה צה״ל יגיע למשולש הגבולות ישראל, סוריה ולבנון באזור החרמון. רצועת ביטחון כזאת לא תמנע ירי רקטי או כטב"מים, אך תמנע ירי נ.ט וכיבוש פיזי של ישובי קו העימות כפי שאירע בדרום בשבעה באוקטובר.

לגבי ירי רקטי מלבנון, יש לפעול באופן יזום ופעיל בכל רגע נתון בו נזהה התעצמות, התארגנות, הברחה, או ייצור נשק במקום על ידי חיזבאללה.
רק כך נעניק ביטחון לתושבי הצפון, נשקם את ההרתעה ונחזיר את הכבוד הלאומי.

חשוב להדגיש, שאין שום כוונה לספח או להקים ישובים ישראלים ברצועת הביטחון. המטרה היחידה להיות שם עד שבביירות תקום ממשלה שמסוגלת לממש את ריבונותה על כל השטח, וזה לא משנה אם הדבר יקח 5 שנים, 15 שנה, או 50 שנה.

אני קורא לכם, ראשי ישובי קו העימות, לפעול ליישום התוכנית הנ"ל ולדרוש מהממשלה ומהקבינט לפעול על פיה על מנת שמה שקרה בדרום לא יחזור על עצמו בצפון.״

הרשמה לרשימת תפוצה