מסתמן – המרכז האקדמי באריאל יאושר כאוניברסיטה

מסתמן – המרכז האקדמי באריאל יאושר כאוניברסיטה

ח"כ אלכס מילר: זהו יום חג עבור האוניברסיטה באריאל ועבור ההתיישבות כולה. יום זה ייכתב בדברי הימים של ממשלות ישראל"

לאחר שהוועדה לתכנון ותקצוב במועצה להשכלה גבוהה החליטה בשבוע שעבר כי המרכז האוניברסיטאי באריאל לא יהפוך לאוניברסיטה, קיבל המרכז תמיכה גורפת של שרי האוצר והחינוך  וסיכוייו להפוך לאוניברסיטה גבוהים מבעבר.

כזכור, פנו ראשי האוניברסיטאות בשבועות האחרונים לראש הממשלה בנימין נתניהו, בדרישה לעצור את הקמת האוניברסיטה באריאל משיקולים אקדמיים ושמירה על איכות המחקר, אולם במרכז האוניברסיטאי באריאל טענו כי הם מונעים משיקולים פוליטיים עקב מיקומו של המוסד האקדמי מחוץ לשטחי הקו הירוק.

יו"ר השדולה למען הפיכת המרכז באריאל לאוניברסיטה, ח"כ אלכס מילר שפועל רבות להפיכת המרכז לאוניברסיטה, התייחס להתפתחויות האחרונות ואמר כי זהו צעד משמעותי שיחזק את האקדמיה ואת ההתיישבות ביהודה ושומרון. "שר האוצר ושר החינוך גילו אחריות גדולה ודאגו לחיזוק האקדמיה בישראל. זהו יום חג עבור האוניברסיטה באריאל ועבור ההתיישבות כולה. יום זה ייכתב בדברי הימים של ממשלות ישראל". דברי ח"כ מילר.

 שר האוצר, יובל שטייניץ הודיע שאם יוכר המרכז כאוניברסיטה, בכוונתו להעביר מתווה תקציבי מיוחד לאישור הממשלה. בנוסף, הודיע שר החינוך, גדעון סער, כי הוא נמנה בין התומכים בהפיכתו של המרכז לאוניברסיטה.