פורר: "לשלב נשים בכל התפקידים הבכירים"

פורר: "לשלב נשים בכל התפקידים הבכירים"

יו"ר הוועדה לקידום מעמד האישה ולשיוויון מגדרי, ח"כ עודד פורר:

"אחד היעדים המרכזיים שלי בוועדה לקידום מעמד האישה ושוויון מגדרי, הוא שבירת תקרת הזכוכית וקידום נשים לתפקידים בכירים בשוק הציבורי והפרטי כאחד.

אחת הדרכים לעשות זאת היא קידום השקיפות והצגת הנתונים לציבור המשקיעים ולציבור הכללי.

מחקרים רבים הוכיחו ששילוב וגיוון מגדרי יכולים לסייע למשקיעים לנתב את כספם ולהעדיף חברות מסוימות על פני אחרות.

על רקע דברים אלו ולאור העובדה כי חברות רבות ומשפיעות במשק הישראלי אינן עומדות בשילוב ראוי של נשים במוקדי קבלת ההחלטות החלטתי להשיק בוועדה לקידום מעמד האישה, את המדד לשילוב נשים בחברות הציבוריות.

מחר נציג את הנתונים של החברות הנסחרות בבורסה הישראלית ומדורגות במדד ת"א 125 ונייצר לחץ ציבורי על החברות לעשות את הברור מאליו - לשלב נשים בכל התפקידים הבכירים. מדובר בהשקעה שלא תעלה לחברות הללו אפילו שקל, אבל תהיה שווה להן ולציבור המשקיעים המון.

בשנת 2014 פורסם מחקר במגזין "פורבס" שהראה כי הביצועים הפיננסיים של חברות המובלות על ידי נשים יותר טוב .המחקר שנערך על ידי DDI, חברת משאבי אנוש, היה בעל היקף נרחב והתבסס על נתונים מ- 48 מדינות שונות וכלל כ-2000 חברות. ארבע שנים לאחר מכן, ביוני 2018 הכריזה חברת ההשקעות גולדמן סאקס כי החברה תשקיע בחברות המובלות על ידי נשים.

על רקע המחקרים המעידים כי גיוון בהנהלה מעלה את התשואה של הארגון, נתונים של שוויון מגדרי בממשל התאגידי הינם רלוונטיים מתמיד. כיום, לפי נתוני הרשות לניירות ערך, דירקטוריון ממוצע של חברות במדד ת"א 125 מונה 7.5 חברים, כאשר שיעור הנשים מתוכו עומד על ממוצע של 23%".

הרשמה לרשימת תפוצה