שר הביטחון ליברמן מסייר בשומרון

שר הביטחון ליברמן מסייר בשומרון

שר הביטחון ליברמן בשומרון: "זה ויכוח בין ימין אחראי וימין רציני לבין ימין משיחי ופופוליסטי. התוכנית זכתה לגיבוי מוחלט של הדרג הביטחוני. זו התוכנית האופטימלית, שקודם כל משפרת דרמטית את הביטחון ביהודה ושומרון"

"קלקיליה כלואה בתוך גדר ביטחון. אנחנו מדברים על הבנייה כאן וכאן (מופיע בקטע הווידאו). זה שטח פלסטיני פרטי, שאף יהודי לא מגיע אליו. ביקשתי לבדוק עם אוגדת איו"ש מתיבפעם האחרונה רגל של יהודי דרכה במקום, ולא הצליחו לאתר. אנחנו מדברים על 6,100 יחידות דיור במקסימום, כשאלף כבר בנויות. וכל התוכנית הזו אמורה להתממש בשלבים, עד שנת 2035. אנחנו מדברים על 300-400 יחידות דיור בשנה, זה כל הסיפור. ולכן אני מציע שאנחנו באמת נדבר על העובדות ונהיה קשובים למציאות ולא רק לסיסמאות.

"הוויכוח היום הוא לא על קלקיליה. קלקיליה היא רק הטריגר. קלקיליה היא רק התירוץ. יש ויכוח אמיתי בתוך הימין. בין ימין אחראי וימין רציני לבין ימין משיחי ופופוליסטי. זה הוויכוח. קלקיליה זה רק התירוץ. וזה לאורך כל הגזרה. זה מתחיל מהשאלה האם אנחנו רוצים מדינה יהודית או דו-לאומית, ועד שירות בנות בצה"ל. יש פה ויכוח אידיאולוגי אמיתי, קלקיליה היא רק התירוץ.

"היו הרבה צעקות והרבה ספקולציות שאין להן שום קשר לביטחון. כשניסחתי את תוכנית 'מקלות וגזרים', ישבתי עם כל הפיקוד הצבאי. התוכנית זכתה לגיבוי מוחלט, מתוך שיקולי ביטחון, של הרמטכ"ל, של ראש אמ"ן, של אלוף הפיקוד, של מפקד אוגדת איו"ש. אני חושב שכשמדברים על ביטחון, בואו נקשיב קודם לאלו שאחראים על הביטחון, ולא לאלו שהראש שלהם כל הזמן בבחירות או בפריימריז.

"תוכנית 'מקלות וגזרים' היא התוכנית האופטימלית, שקודם כל משפרת דרמטית את הביטחון ביהודה ושומרון, וגם דואגת להתיישבות. לא בסיסמאות אלא במעשים".