״נוכל לנצח את המלחמה הזאת רק כשנהיה באחדות. עזבו את כל המחלוקות, נריב אחר כך. הבן שלי רצה שנמשיך עד לניצחון.״

״נוכל לנצח את המלחמה הזאת רק כשנהיה באחדות. עזבו את כל המחלוקות, נריב אחר כך. הבן שלי רצה שנמשיך עד לניצחון.״

 
יו״ר ועדת העלייה והקליטה, ח״כ פורר יזם ישיבת הצדעה ללוחמים ולוחמות עולים חדשים, שחלמו להגן על המולדת ונפלו בקרב, והזמין לכנסת את המשפחות שעשו עלייה בעקבותיהם.
 
עודד פורר - Oded Forer: אין הבדל בין טרומפלדור שנפל כלוחם שעלה לכאן בראשית שנות העשרים - לבין הלוחמים שנופלים כאן היום. לכולם אותה המטרה – שיהיה בית לאומי לעם היהודי בארץ ישראל"
 
ח"כ יוליה מלינובסקי - MK Yulia Malinovsky:
אני מודה למשפחות הלוחמים שגידלו את ילדיהם וטיפחו אותם על פי ערכים של ציונות והגנת המולדת. התרגשתי לראות משפחות שהגיעו מכל קצוות תבל, ארגנטינה, אתיופיה, אוקראינה, צרפת וארה״ב כדי לחיות כאן ולספר את סיפור הגבורה של בניהם ובנותיהם. גם אחרי סיום המלחמה חייבים לזכור את העולים החדשים והחיילים הבודדים ולדאוג להם.
כשהיא עטופה בדגל גולני , סיפרה אימו של רס"ן משה אברהם בר-און על בנה, לוחם גולני שנפל בקרב: "מעולם לא האמנתי שאתן את הבן היחיד שלי לישראל. הוא עלה לגן עדן אחרי שהגן על עם ישראל.
הכיף הכי גדול שלו היה לעלות להר חרמון ולומר לחייליו 'תראו את הארץ הזאת - בשבילה אנחנו נלחמים'. עלינו ב-2007 מאהבת הארץ.
 
היום אנחנו כבר לא עולים חדשים, אנחנו ישראלים 100% - נתנו ילד בשביל האדמה הזאת. אנחנו אנשים פשוטים, שעושים דברים מורכבים בתנאים מאתגרים, בצורה מצוינת. המלחמה הזאת היא לא על שטחים, אלא על קיומו של העם היהודי ונוכל לנצח אותה רק כשנהיה באחדות. עזבו את כל המחלוקות. נריב אח"כ. הבן שלי רצה שנמשיך עד לניצחון."
קרדיט צילום: דוברות הכנסת

הרשמה לרשימת תפוצה