שר הביטחון אביגדור ליברמן ביקר היום בעוטף עזה ואמר: "אל תנסו את צה"ל, המוכנות של ישראל חסרת תקדים"

שר הביטחון אביגדור ליברמן ביקר היום בעוטף עזה ואמר: "אל תנסו את צה"ל, המוכנות של ישראל חסרת תקדים"

צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון

דברי יו"ר ישראל ביתנו, שר הביטחון, אביגדור ליברמן, מביקורו בעוטף עזה היום:
"צהריים טובים לכולם, הרגע סיימנו סיור באזור קרני בגזרה הצפונית, פגשנו את החיילים, את המח"ט, ואולי במקום לדבר ראיתם רק עכשיו כאן את האנשים בטיול סוסים, מישהו פה מטייל עם הכלב, ראיתי שם חקלאים מעבדים את השדות עד המילימטר האחרון, וזה שעברנו את כל חגי ניסן, למעשה מפסח עד יום העצמאות, בשקט, ברוגע, בביטחון, זה הישג עצום של פיקוד הדרום. קודם כל מגיע לו שאפו וכל הכבוד לכל חיילינו ממפקד פד"ם עד לאחרון החיילים, באמת עשו פה עבודה גם בחגים ימים כלילות תרתי משמע, ואפשרו לעם ישראל לחגוג בשמחה ובביטחון. אנחנו מנהלים פה קרב עיקש וזה כבר השבוע הרביעי, שבת רביעית. באמת עם כל הגיבוי של צה"ל, של הרמטכ"ל, של ראש אמ"ץ, יודעים להבין בצד השני שיש פה צבא נחוש, מיומן, שמאחוריו יש עם נחוש שמגבה את הצבא וגם כאן יש תושבי עוטף עזה נחושים שמוכנים לתת את כל אורך הנשימה לצבא ואת השילוב הזה אי אפשר לנצח. חבל להם על הזמן, חבל להם על בזבוז המאמץ. אני מצפה שתושבי עזה ייקחו את גורלם בידם ושלא חמאס יוליך אותם שולל."
ש: התייחסותך בבקשה גם לאירועים הצפויים בימים הקרובים, זה משהו שלא הולך להשתנות, גם האיומים מהצד השני וגם ה-15.5 לקראת ההפגנות הללו, מה התייחסותך להיערכות?
שר הביטחון: "מה שראינו ב-4 השבועות האלה שבכל שבוע יש פחות ופחות אנשים מצד אחד, ומצד שני יש הרבה יותר פעולות טרור, הרבה פח"ע, אני מניח שלקראת הערב צה"ל יפרסם את כל הנתונים אבל יש יותר ויותר פח"ע ואנחנו יודעים להסתדר גם עם הפגנות אלימות, גם עם פעולות חבלה וגם עם איומים ומי שמאיים בסופו של דבר יפסיד."

צילום- אריאל חרמוני, משרד הביטחון

ש: לגבי איראן וההתבטאויות שאנחנו שומעים הבוקר מההנהגה שם?
שר הביטחון: "את האיומים הללו אנחנו שומעים כבר הרבה מאוד שנים, אנחנו לא מתרגשים ואני מציע לכל אלו בגבול הצפוני באמת לחשוב היטב מה הם עושים. ממש לא כדאי להם לנסות את צה"ל ולא את מדינת ישראל ואנחנו מוכנים לכל תרחיש, מוכנים לתרחיש רב-זירתי ומעולם אני לא זוכר כזו מוכנות ונכונות גם בצבא וגם בקרב עם ישראל."
ש: האם לא חששת להגיע לכאן אחרי הסרטון שפרסם הג'יאהד האסלאמי בגבול בו הצלפים מכוונים כוונת לעברכם?
שר הביטחון: "אתה רואה שהגעתי לכאן והגעתי אפילו בלי שכפ"ץ, אני סומך על צה"ל כמו שכולם סומכים על צה"ל ובעיקר אני מסתכל פה על אזרחים ואז אני מבין עד כמה כולם פה מוגנים ומרגישים בטוח, גם טיול הסוסים, עכשיו ראיתי את עבודות הגדר נמשכות וגם אנשים שמעבדים את השדה עד המילימטר האחרון."
ש: מה הסיכוי למלחמה בימים אלה?
שר הביטחון: "אנחנו לא מחפשים מלחמה, להיפך, אנחנו מחפשים שקט, רוגע, ביטחון אבל אם מישהו זומם מלחמה דמו בראשו. לא יודע אם מישהו זומם מלחמה אבל אנחנו רגועים וכמו שאמרתי אנחנו מתכוננים לכל דבר."
ש: מה אתה אומר על טרור עפיפוני התבערה?
שר הביטחון: "יש פה הרבה טרור ומשתמשים בכל מיני כיסויים למיניהם, גם בעיתונאים, גם באנשי הסהר האדום בכל מיני ניסיונות, אבל מה שרואים בוודאות, עכשיו הסתכלנו במשקפת וראינו את האנשים שנמצאים בחזית, חלקם כבר זוהו כפעילי חמאס, כפעילי ג'יהאד, מה שטוב לראות זה שהציבור פחות ופחות נענה לקריאת חמאס ואתה רואה פשוט פעילים מקבלי משכורת שבאים על אזרחי אבל מתחת לבגדים האזרחיים יש נשק והכוונה היא כוונת טרור, חבלה וכך הלאה."
ש: אנחנו בימים האחרונים את המסר שאתם מעבירים לתושבים ברצועה, אתם מרגישים שזה מחלחל למטה?
שר הביטחון: "אני מסתכל על העובדות, גם על כמות האנשים שמגיעים לכאן, אנחנו עוקבים אחרי הרשתות החברתיות ואחרי התקשורת בערבית הפנית עזתית, אני חושב שהמסר כן מחלחל וברור שאנשים פחות ופחות מתלהבים לנוכח הנחישות שלנו להגיע לכאן, ומכל אלו שמגיעים 90% הם מקבלי שכר מחמאס והמשפחות שלהם שפשוט מכריחים אותם להגיע לכאן ולא באמת תושב מן השורה."
ש: משהו אחרון חצי פוליטי, על הסירוב של השחקנית נטלי פורטמן לקבל את הפרס?
שר הביטחון: "אנחנו פה מדברים על ביטחון, ופוליטיקה זה לא מעניין, באנו כדי לראות שעם ישראל מקבל את כל הביטחון ואכן כך."

צפו בוידאו של דברי השר: