שר הביטחון ליברמן: ״מזג האוויר מושלם, המסעדות נהדרות, התושבים מכניסים אורחים. צאו לטייל בצפון בשבת ותהנו מחבל הארץ הזה״.

שר הביטחון ליברמן: ״מזג האוויר מושלם, המסעדות נהדרות, התושבים מכניסים אורחים. צאו לטייל בצפון בשבת ותהנו מחבל הארץ הזה״.

לאחר המתיחות בצפון יו״ר ישראל ביתנו ושר הביטחון אביגדור ליברמן, ביקר הבוקר בקצרין אצל ראש העיר דימטרי אפרצ'ב יחד עם ראש עיריית צפת אילן שוחט.

דברי שר הביטחון, אביגדור ליברמן, מביקורו בהיכל התרבות בעיר קצרין הבוקר:

"בוקר טוב לכולם, באנו לכאן קודם כל לעשות מיד הפקת לקחים מן האירוע, נמצא איתי פה צוות של פיקוד העורף, של ההתיישבות ושל רח"ל ואנחנו אכן נעשה פה הפקת לקחים מיידית, לראות איך תיפקד גם הצוות של משרד הביטחון ושל צה"ל, איך תיפקדו הרשויות, מה היו הבעיות וזה להערכתי דבר חשוב ביותר. כל עוד זה חם - תכה על הברזל.

"דבר שני המסר שלי לעם ישראל הוא תבואו לסייר ברמת הגולן ובצפון, אפשר לבוא, אפשר לחזור לצימרים, לסייר, לטייל, יש פה באמת נופים ומקומות מן היפים ביותר ואין שום בעיה, חזרנו לשגרה, חוזרים לשגרה, תבואו לטייל. אם כבר פה אז אני אנצל את ההזדמנות להעביר מסר לאסד: תעיף את האיראנים, תעיף את קאסם סולימאני וכוח קודס, הם לא עוזרים לך הם רק פוגעים וכל הנוכחות שלהם היא אך ורק בעיות ונזקים. תעיפו את האיראנים ואפשר פה באמת לעבור אולי לחיים אחרים."

ש: האם אתה חושב שהמערכה הזאת שראינו לפני יומיים מרחיקה את העימות הבא מול איראן? האם השגנו הרתעה?
"אני מציע שאנחנו גם פה נהיה בלי התלהבות יתר, אין כמו חטא היוהרה, אין מקום ליהירות. היה אירוע, אני לא חושב שבזה כל הבעיות, כל המתח, כל החיכוך הסתיים, לא, הכול צריך לקחת בפרופורציה הנכונה. כמו שראינו צה"ל ערני, פועל, עושה מה שצריך לעשות, יחד עם זה אתה יודע זה לא עסקי ביטוח, אין פה 100%, אז לכן הכול צריך לקחת בפרופורציה הנכונה, בזהירות ובשיקול דעת. אני לא חושב שהכול הסתיים אבל אנחנו בהחלט עם אצבע על הדופק ופועלים גם בשיקול דעת, גם באחריות וגם בנחישות."

ש: האם הצבא עדיין בכוננות גבוהה?
"אנחנו כל הזמן נמצאים בכוננות, עוקבים אחרי האירועים ואין פה מקום להיכנס לאופוריה. צריך להיות כל הזמן ערניים ולראות בדיוק מה קורה."

ש: פוטין הודיע שמערכות ה-S-300 ההגנה לא יכנסו לסוריה, ההחלטה הזאת היא כתוצאה ממה?
"אנחנו לא מפרשים, אנחנו לא מדברים על השיחות עם מנהיגי העולם ואני חושב שבסופו של דבר מה שראינו כולם, עצם היכולת לדבר גם עם הבית הלבן וגם עם הקרמלין, לנהל איתם דיאלוג כן ופתוח, זו יכולת שהיא לא מובנת מאליה, זו יכולת ששמורה לא להרבה מדינות."

ש: איך נערכים לשבוע הקרוב, פתיחת השגרירות, יום הנכבה ועוד ימים מאוד מתוחים?
"אנחנו נמצאים בקצרין ברמת הגולן, אתה כבר עובר לנכבה ולשגרירות? תשאיר משהו גם לשבוע הבא. אנחנו פה בצפון ואני רק יכול לחזור ולהגיד לכולם שאפשר להיות פה, אפשר לטייל, יש פה יין נהדר, בירה טובה, דובדבנים והבטיחו אפילו קפה טוב."

ש: אתמול נשיא איראן אמר למרקל שאיראן לא מעוניינת להביא את האזור להתדרדרות, איך אתה מתייחס לאמירה המרגיעה הזו?
"זה מסר חשוב, אני מקווה שזה לא מן השפה החוצה ושזה מסר אמיתי, אנחנו באמת לא מחפשים שום חיכוך, שום עימות נוסף עם אף אחד. אנחנו לא באנו לגבול האיראני, הם באו לכאן. אם המסר הזה גם יתורגם למדיניות מעשית אז באמת סוף סוף יש משהו טוב שייצא מהכיוון ההוא.

ש: האם צה"ל גם בתקופה הקרובה ימשיך לטפל בפצצות מתקתקות בצד השני של הגבול ולסכל אותן בטרם הן מבצעות ירי?
"לגבי כל הנושא של הפצצה המתקתקת, זו מדיניות קבועה. אם מישהו עומד לבצע פיגוע כנגד מדינת ישראל, לשגר טילים כנגד מדינת ישראל, תמיד נשתדל להקדים אותו."

הרשמה לרשימת תפוצה