ליברמן: העימות הבא, אם יפרוץ, יישא אופי אחר לגמרי

ליברמן: העימות הבא, אם יפרוץ, יישא אופי אחר לגמרי

שר הביטחון ליברמן בטקס קצינים ונגדים מצטיינים: "העימות הבא, אם יפרוץ, יישא אופי אחר לגמרי, כשאויבנו ינסו לפגוע קודם כל בריכוזי אוכלוסין ובתשתיות אזרחיות. ואם תהיה חציית קווים אדומים, הצד השני חייב לדעת מראש, שהוא הולך לשלם מחירים כבדים ביותר. וגם הריבון, בלי קשר אם הוא שולט בשטח או לא - ברגע שפעולה עוינת מתבצעת משטח כלשהו, גם הריבון יישא בכל האחריות"

שר הביטחון אביגדור ליברמן, הרמטכ"ל רב-אלוף גדי איזנקוט, אלופי צה"ל, מפקדים, חיילים ובני משפחות, השתתפו הערב בטקס קצינים ונגדים מצטיינים, 31 במספר מיחידות וממערכי צה"ל השונים באוויר, בים וביבשה. במהלך הטקס הוענקו לקצינים ולנגדים המצטיינים תעודות הוקרה על ידי שר הביטחון והרמטכ"ל.

במהלך הטקס אמר שר הביטחון ליברמן: "מְפקד הוא קוֹדֶם כל מנהיג, מְחַנך. הוא, בְּלי סָפֵק, מְסַמֵן את הדרך הנכונה וְהַישרה – על פִּי עֶרְכֵי צה"ל וְאַמוֹת הַמידה של הדמוקרטיה הישְרְאֵלית. אני יודע, ויודעים היטב ראש הַמָטֵה הכללי וְאַלוּפֵי צה"ל, שאפשר לסמוך עליכם. אתם המגדלור הַמוביל את הַמַחֲנָה כּוּלוֹ. 

"לצערי, אנחנו חיים במציאות חדשה של מזרח תיכון חדש, שהוא הרבה יותר גרוע מהמזרח התיכון הישן. ובמציאות החדשה הנוראית הזו, עוד נכונו לנו מבחנים קשים. העימות הבא, אם יפרוץ, יישא אופי אחר לגמרי, כשאויבנו ינסו לפגוע קודם כל בריכוזי אוכלוסין ובתשתיות אזרחיות. לכן לא יהיה לנו לוקסוס לנהל מלחמה ארוכה - צעד קדימה וצעד אחורה. כל עימות יהיה חייב להתנהל מהרגע הראשון בפרופיל הכי גבוה, עם הפעלת כל העוצמות של צה"ל. ואם תהיה חציית קווים אדומים, הצד השני חייב לדעת מראש, שהוא הולך לשלם מחירים כבדים ביותר. וגם הריבון, בלי קשר אם הוא שולט בשטח או לא - ברגע שפעולה עוינת מתבצעת משטח כלשהו, גם הריבון יישא בכל האחריות".