נאומו של אביגדור ליברמן בישיבת מרכז "ישראל ביתנו"

נאומו של אביגדור ליברמן בישיבת מרכז "ישראל ביתנו"

״חברים יקרים,
התכנסנו כאן, ערב ראש השנה תשע"ו, לישיבת המרכז המסורתית שלנו, לברך זה את זה, את כל החברים שלנו, את כל התומכים שלנו ואת כל עם ישראל בשנה טובה ומתוקה, בהרבה בריאות והצלחה לכולנו.

השנה שהסתיימה היתה מאד לא פשוטה עבורנו,בלשון המעטה, וגם השנה הבאה עלינו לטובה תהיה כנראה אפילו עוד יותר מורכבת.
כמפלגה אנחנו נעבור שני תהליכים שונים שיתרחשו במקביל:

במהלך השנה הקרובה נקיים את ועידת מפלגת "ישראל ביתנו", תהליך שכולל בחירות בסניפיםובחירת מרכז חדש למפלגה,
ובד בבד נצטרך להתמודד גם בבחירות לכנסת שיתקיימו במהלך שנת 2016. אני אומר זאת לא בפעם הראשונה, ואני אומר זאת בביטחון מלא: ב-2016 יתקיימו בחירות לכנסת ה-21.

לכן, אנו צריכים להתארגן ולהשקיע בשני המישורים הללו: במישור הפנים-מפלגתי ובבחירות הארציות לכנסת, כדי לחזק את המפלגה גם פנימה וגם החוצה.

215 אלף הקולות שבהם זכינו במערכת הבחירות האחרונה הם הוכחה שיש לנו גרעין קשה חזק, נחוש, מגובש וחדור רוח קרב שלמרות כל הנסיבות וכל ההשמצות יודע את האמת ונשאר נאמן למפלגהולדרכה. אני גאה בכל אחת ואחד מתוך 215 אלף האנשים האלו ואני בטוח שהם גאים בהחלטות שקיבלנו לאחר הבחירות ובמעמד המחודש שזכינו לו מאז ההחלטה לא להצטרף לממשלה ועד היום.

אני חוזר ובוחן את ההחלטות והיוזמות שלנו בחודשים האחרונים: ההחלטה המוסרית והערכית להעדיף עקרונות על כיסאות ולא להצטרף לממשלה למרות כל הפיתויים, להיות דבקים בהבטחות לבוחר, להיות נאמנים לתפיסת העולם שלנו, הנכונות להילחם עבור הערכים שאנו מאמינים בהם - תאמינו לי שאין עוד מפלגה כמו "ישראל ביתנו" בנוף הפוליטי בישראל. אני גאה בהחלטה שקיבלנו ובגיבוי שזכינו לה מרוב המצביעים והפעילים ברחבי הארץ. בזכות ההחלטה הזו, כמו גם בזכות העמידה על עקרונותינו בשאר הנושאים, היינו המפלגה המרכזית והמשפיעה ביותר במושב הקיץ של הכנסת. גם בהצבעה עלמתווה הגז, גם בהצבעה על החוק הנורבגי, גם בהצבעה על המאגר הביומטרי ובנושאים רבים נוספים עמדתה של "ישראל ביתנו" היתה העמדה המכריעה ובכולן פעלנו לפי הערכים שבהם אנו מאמינים ושבשמם שלחו אותנו המצביעים לכנסת.

הצלחנו פעם נוספת לשבור עוד תקרת זכוכית כשחברנו, יו"ר הסיעה רוברט אילטוב, גבר על נציג השמאל עפר שלח ונבחר לועדה למינוי שופטים, עמדה חשובה ויוקרתית.

גם יוזמות החקיקה שלנו שזכו לחשיפה רבה, כמו עונש מוות למחבלים, הפסקת מימון למפלגות התומכות בחרם על ישראל, משכנתא בגובה 90 אחוז מעלות הדירה לזוגות צעירים, נושא הפנסיות לעולים והפגיעה בשירות החוץ הישראלי, עלו בזכותנו לסדר היום ועוררו דיון ציבורי.
הוכחנו שלמרות היותנו באופוזיציה אנחנו כח אפקטיבי, פעיל, תוסס חי ובועט.

ההחלטה שלנו לא להצטרף לממשלה האופורטוניסטית של נתניהו הבליטה את ההבדלים בינינו לבין קואליציית ההישרדות הנוכחית שהיא בת ערובה בידי המפלגות החרדיות, וגם בינינו לבין השמאל. היום יש בישראל ממשלה כושלת ואופוזיציה שמאלית רופסת ויש את האלטרנטיבה הלאומית הימנית הערכית והרצינית: ישראל ביתנו.

אנחנו המחנה הלאומי האמיתי, שמייצג אחריותונחישות, נוקשות ביטחונית ורגישות חברתית.

ההתנהלות שלנו וההצבעות שלנו הן תמיד לגופו של ענין ובהתאם לאינטרס הלאומי, גם אם זה נוגד את האינטרסים האישיים שלנו או אפילו את האינטרסים האלקטוראליים של המפלגה. אצלנו טובת המדינהתמיד מעל הכל, מעל שיקולים פוליטיים או רווחוהפסד אישי. כך פעלנו תמיד: מאז הקמת המפלגה ב-99, לאחר תום מלחמת לבנון ה-2 ב-2006 וכך גם באביב 2015.

מהלכי הממשלה בחודשים האחרונים הוכיחו פעם אחר פעם שההחלטה הזו שקיבלנו, שלא להצטרף אליה, היתה ההחלטה הנכונה. זו ממשלה רופסת שרק דואגת לשרידותה, על חשבונם של אזרחי ישראל. ממשלה ללא דרך בתחום המדיני וממשלה כושלת בתחום הביטחוני. ומי שזקוק לדוגמא נוספת ראוי שיבחן את המקרה של מוחמד עלאן, פעיל הג'יהאד האיסלאמי ששהה במעצר מנהלי והכריז שביתת רעב. ראינו דוגמא איך הממשלה לוקחת כלי חשוב הקרוי מעצר מנהלי ולמעשה מרוקנת אותו מתוכן. במהלך השנים אני תמיד אמרתי לנתניהו: או שלא תתחיל בכלל ואם אתה מתחיל תלך עד הסוף. אם התחלת מבצע צבאי בעזה אז תלך עד הסוף, אם עצרת מישהו במסגרת מעצר מנהלי, אותו דבר, תלך עד הסוף. אל תיכנע לשום לחץ. אם הוא רוצה לשבות רעב ולמות – שימות.

מדובר בפעיל אחד מהג'יהאד האיסלאמי שתכנן רצח של יהודים ותראו כמה מבכירי המדינה וכמה גופיםחשובים היו צריכים להיות מעורבים בסיפור הזה:ראש הממשלה, שר הביטחון, השר לביטחון פנים,ראש השב"כ, ההסתדרות הרפואית, השב"ס, בית המשפט העליון, אייטם ראשון בכלי התקשורת,אייטם ראשון אפילו באותו יום שחייל ישראלי צעיר נפצע בכביש המנהרות ומאבד את עינו - גם באותו יום פעיל טרור שובת רעב הוא אייטם ראשון והחייל הישראלי הפצוע הוא אייטם שלישי-רביעי בכלי התקשורת הישראלים, בגלל אותו פעיל טרור יש גם כוננות בהר הבית ובצה"ל כמובן, ומרוב שמפחידים את עצמנו אז מזיזים מערכות שלמות של כיפות ברזל דרומה להגן על האזרחים מפני תגובה אפשרית של הג'יהאד. כמה תשומות צריכה מדינה המתמודדת עם אינספור בעיות: איראן, חמאס,דעאש בסיני, אל קעאידה בסוריה, חיזבאללה בלבנון ועם הזירה הבינ"ל, כמה תשומות נפש צריכה מדינהלהקדיש למחבל אחד ובסוף - אותו פעיל טרור מנצח את כל מערכות המדינה ומשתחרר וזה בגלל שהממשלה הזו משדרת תבוסתנות, פחד והססנות, במקום להבהיר באופן חד וברור שכל עציר מנהלי המחליט לשבות רעב האחריות היא שלו ועליו בלבד ואין חוק הזנה בכפייה ולא מפחדים מאף אחד. ככה התנהלו מנהיגים חשובים במערב, ואני מתכוון קודם כל למרגרט תאצ'ר שנהגה בנחישות ובאומץבשביתת הרעב של הטרוריסטים האירים, ותאמינו לי שכשהאסירים הביטחוניים יידעו שזו הגישה אף אחד לא ישבות רעב, אבל כשהמצב הוא שאנו מפחידים את עצמנו בגלל הנהגה חלשה, אז המעצר המנהלי הופך לכלי חסר ערך.

אנחנו ב"ישראל ביתנו" לעולם לא נוותר לא לחמאס,לא לג'יהאד ולא לאף מחבל הזומם לחסל אותנו. אנו לא נוותר על ביטחון האזרחים ועל זכותנו לחיות בכל חלקי ארץ ישראל בביטחון ובשקט.

אותה חולשה והרצון של הממשלה לשרוד בכול מחיר פוגעת גם בביטחונם הכלכלי של אזרחי ישראל.שעור הצמיחה של ישראל ירד והוא נמוך אפילו בהשוואה ליון. כדאי לכל אחד כאן לקרוא את המסמך שחיבר לא מזמן יואל נווה, הכלכלן הראשי של משרדהאוצר, כדי להבין עד כמה המצב הכלכלי הוא עגום ועתידנו הכלכלי מעורפל. אלו הם פעמוני אזהרהלכולנו המוכיחים כי גם המדיניות הכלכלית, ולא רק הביטחונית והמדינית, של הממשלה הנוכחית –שגוייה ורעה. היא עסוקה בחלוקת כספים שיבטיחו את שרידותה, ללא מדיניות כלכלית ברורה וללא יכולת לספק לאזרחי ישראל בטחון כלכלי, צמיחה כלכלית וחוסן חברתי.

אנחנו ב"ישראל ביתנו" לא מוכנים לוותר על הדברים החשובים לאזרחים, לא נוותר על המאבק לדיור בר-השגה, לא על הפנסיות ולא על הגיור. הרי כל מה שהממשלה הזו עשתה בתחום הכלכלי והחברתי זה רק לפגוע ולקפח את אלו שמשרתים בצבא, את אלו שעושים מילואים, עובדים ומשלמים מיסים. תראו על מה ויתר צה"ל תחת הנהגת נתניהו ויעלון: הוא ויתר על מערך הגיור הצה"לי, מסגרת שגיירה אלפי חיילים שתוך כדי שירותם הצבאי עברו את תהליך הגיור, וזה היה תהליך שנחשב ידידותי ונח למתגיירים,ודוקא את זה מחליטים להקפיא ודווקא לזה פתאום לא מוצאים כסף במשרד הביטחון. עלות ההסכמים הקואליציוניים היא כמעט 9 מיליארד שקל, להכל מצאו כסף, אבל לא ללוחמים שמוכנים למות למעןמדינת ישראל,עבורם אין תקציב לגיור. את זה אנחנו לא נקבל! זו בושה ואות קלון להנהגה הנוכחית ופגיעה באלפי צעירים מסורים שבחרו לתרום למדינתם.

זה חלק מהניסיון לסובב את הגלגל אחורה בכל הנושאים שנוגעים לדת ומדינה שקידמנו בממשלה הקודמת: נישואים, שיוויון בנטל, לימודי ליבה ועוד... ולצערי אני חייב לאמר שכל מי שנתקל בבירוקרטיה של הממסד הדתי מרגיש שזו לא יהדות שמקרבת אלא להפך – גישה שמרחיקה את האנשים מהיהדות ופוגעת באחדות העם.

ואסיים בענין חשוב, חשוב ביותר, שגם בו ההתנהלות הכושלת הביאה את מדינת ישראל למצב פרובלמטי מאד: הנושא האיראני.
מיד לאחר חתימת ההסכם בין המעצמות לבין איראן אמרתי שההסכם הנ"ל ייזכר בהיסטוריה באותה שורה עם הסכם מינכן ועם ההסכם עם צפון קוריאה. אני סבור שההסכם שנחתם עם איראן משלב בתוכו את כל הטעויות שנעשו בהסכמים שציינתי, ושלצערי,הסבירות הגבוהה היא שגם תוצאותיו יהיו דומות לתוצאות של אותם ההסכמים. מדובר שוב בכניעה של המערב לטרור ולבריונות של כוחות האופל.
ללא קשר לעניין הגרעין, מדובר בשפל מוסרי של המדיניות המקנה לגיטימיות למדינה שהיעד המרכזי במדיניות החוץ שלה הוא השמדת מדינת היהודים, יעד שראשי המשטר בטהרן חוזרים עליו בדבקות כמעט מדי שבוע.

כמו אז, בספטמבר 1938, כשהמעצמות של אותה התקופה איפשרו למדינה שאיימה באותו הזמן על שלום העולם, גרמניה הנאצית, לקבל את חבל הסודטים, בנסיון להשביע את תאבונו של היטלר ולהשיג שקט במחיר הקרבתה של צ'כוסלובקיה, כמו אז, באוגוסט 1939 כשברה"מ חתמה על הסכם מולוטוב-ריבנטרופ עם גרמניה הנאצית בנוגע לחלוקת פולין ולגורלן של המדינות הבלטיות ובסרביה, כמו אז כך גם היום: ניסיונות נואשים לרצות את ה"בריון העולמי" הנובעים מ"עייפות החומר" ומאופטימיות חסרת-בסיס. ויש מרכיב נוסף במכלול השיקולים שהביאו את המערב לחתום על ההסכם האומלל עם אירן: עשיית רווחים גדוליםמעסקים עם טהרן באמצעות קשרים מסחריים והשקעות. כמו אז, בזמן מלחמת העולם ה-2 כשחלק מהמדינות האירופאיות המשיכו לסחור עם גרמניה הנאצית כולל אספקת פלדה וברזל עבורה, על-אף הידיעה הברורה שהדבר נועד לחיזוק הוורמאכט במלחמה מול בעלות הברית ומתו ידיעה ברורה שהמשרפות באושוויץ, בברגן בלזן, במאוטהאוזןובמחנות האחרים ממשיכות לעבוד במלוא הקצב. גם אז הרווחים הגדולים סינוורו את המנהיגים ואיפשרו למכונת ההשמדה להמשיך לעבוד.

ההסכם עם איראן מוסיף לאייתולות ולמשמרות המהפכה מיליארדי דולרים וזאת כשרק לפני כחודשיים פרסמהמחלקת המדינה של ארה"ב דו"ח הקובע שאיראן היא הספונסרית הראשית של הטרור בעולם כולו. כמו היטלר אז כך גם חמינאי היום: תאבונו בעקבות אותו הסכם-כניעה רק גובר והוא לא היסס פחות משבוע אחרי החתימה על ההסכם לאמר ש"אמריקה הפולשת תושפל...ושהמדיניות שלנו כלפי מדיניותה החצופה של ארה"ב לא תשתנה" וגיבה את הקריאות "מוות לאמריקה ומוות לישראל" ואת שריפת הדגלים של שתי המדינות על-ידי ההמון המשולהב בטהרן.
כמו אז, גם היום, מנהיגי העולם החופשי מעדיפים מציאות מדומה ונוחה על פני האמת הקשה שאת הרודנות והטרור לא ניתן לפייס אלא חייבים להביס. שהסכמה עם טרוריסטים פירושה השלמה עם מלחמות עתידיות. שמי שמפקיר את בני בריתו סופו שיצטרך להקריב גם את בני עמו במלחמה בלתי-נמנעת. כי מי שלא לומד מההיסטוריה סופו שישלם מחיר גבוה מאד בעבור השיעור החוזר.
לכן היום, בפועל, ישראל נשארת להתמודד לבד מול מדינת הטרור הגדולה בעולם שבתוך כמה שנים גם תהפוך למעצמה גרעינית.
אך במקום להתארגן ולפעול נוכח מציאות זו באופן נחוש, במקום לעסוק בפעילות ובעשייה מדינית וביטחונית אמיתית, עוסק נתניהו בדברת בלתי-פוסקת.

בדיוני הקבינט בהם לקחתי חלק מעולם לא הסתרתי את עמדתי הברורה בנוגע למה שצריך לעשות מול האיום האיראני (ובניגוד לאחרים אני לא אפרט מה היתה עמדתי), אך כמו אז גם היום נתניהו אינו מסוגל לקבל החלטות קשות. במקום זאת הוא ממשיך בדברת החלולה שאינה פותרת את בעיית הגרעין האיראני אלא רק מעצימה את בידודה של ישראל ומחריפה את מצבנו בזירה הבינ"ל.

גם אם ניתן היה להתגבר על הוטו של נשיא, וכל מי שמבין משהו בפוליטיקה אמריקנית יודע שזה חסר סיכוי, אבל גם אם ניתן היה, עדיין שאר מדינות העולם לא יוותרו את ההסכם עם איראן, אבל לעומת זאת התוצאה המעשית של זה מבחינת ישראל תהיה נשיא אמריקאי פגוע וזועם שנמצא בשנת כהונתו האחרונה ושההנהגה הישראלית פעלה כנגדו. לכן, למהלכיו של נתניהו מול נשיא ארה"ב אין שום תועלת מדינית או ביטחונית.

נתניהו יודע זאת ומבין מצוין את ההשלכות על מדינת ישראל אך הוא פועל כך מסיבה אחת: ניסיון להרוויח מכך פוליטית בזירה הפנים-ישראלית, וזאת מתוך תפיסה שהוא ניצח את הבחירות האחרונות בזכות הנאום הלעומתי בקונגרס ועימות פומבי וקולני עם נשיא ארה"ב.
לכן, יותר משנתניהו חושב על סיכול האיומים מטהרן הוא חושב על הישרדות שלטון נתניהו בירושלים.

נוכח המציאות הבטחונית, הכלכלית והחברתית הקשה שיצרה הממשלה הזו, מחכה לנו עבודה רבהבשנה הבאה ואנחנו זקוקים לגיבוי של כל אחת ואחד מכם.

ואני מאמין שאם נפעל כולנו יחד כמו שאנחנו יודעיםאז השנה הבאה תהיה שנה טובה יותר, בטוחה יותר, שנה של תקוה וצמיחה עם הנהגה ראויה למדינת ישראל.

שתהיה שנה טובה ומבורכת לכל אחת ואחד מכם ולכל עם ישראל.״

מכם ולכל עם ישראל.״

הרשמה לרשימת תפוצה