ישראל ביתנו נגד ארגוני השמאל הקיצוני והשיימינג לחיילי צה״ל

ישראל ביתנו נגד ארגוני השמאל הקיצוני והשיימינג לחיילי צה״ל

כבר שנים רבות שאנו עדים לתופעה בה פעילי שמאל קיצוני מתעדים באופן מגמתי חיילי צה״ל בעת מילוי תפקידם. תיעודים אלה נעשים לרוב על ידי ארגונים אנטי ישראליים ופרו פלסטיניים, כגון: "בצלם", "נשות מחסום ווטש", "שוברים שתיקה" וארגוני BDS שונים. במרבית המקרים התיעוד נעשה תוך כדי הפרעה לפעילותם השוטפת והמבצעית של חיילי צה"ל ולעיתים תוך הטחת האשמות ועלבונות בפניהם. רבים מהתיעודים שמופצים ברשתות החברתיות ובתקשורת הינם מגמתיים וערוכים בצורה חד צדדית, ומטרתם אחת – ערעור רוחם של חיילי צה"ל וכן פגיעה בביטחון מדינת ישראל וחוסנה. מרבית הארגונים הנ"ל נתמכים ע"י עמותות, ארגונים וממשלות בעלות אג'נדה אנטי ישראלית מובהקת, אשר משתמשים בתכנים המגמתיים האלה לשם פגיעה במדינת ישראל ובביטחונה. על כן, החוק המוצע מבקש לאסור לאלתר צילום חיילי צה"ל בתפקיד, למען ביטחונה של מדינת ישראל.

בהצעת חוק שהוגשה אתמול, בתמיכתו של יו״ר המפלגה ושר הביטחון אביגדור ליברמן, מבקשת סיעת ישראל ביתנו לאסור לאלתר את פעולות התיעוד של חיילי צה"ל והפצתם- למען ביטחונה של מדינת ישראל. על פי החוק המוצע, מי שהסריט חיילים בעת מילוי תפקידם בכוונה לערער את רוח צה"ל ותושבי ישראל דינו מאסר 5 שנים ובמידה והתכוון לפגוע בביטחון המדינה דינו יהיה מאסר של 10 שנים.

יוזם הצעת החוק, יו״ר הסיעה, חה״כ רוברט אילטוב: ״הגיע הזמן לשים סוף להפקרות הזאת. לא ייתכן שכל פעיל או ארגון שמאל, אשר נתמך ע״י יישויות זרות, יקבל גישה חופשית ויתעד באין מפריע את חיילי צה״ל בעת מילוי תפקידם. עלינו מוטלת האחריות לספק לחיילי צה״ל את התנאים האופטימליים לביצוע תפקידם, מבלי שיצטרכו לחשוש מפעילים וארגוני שמאל שיפיצו את תמונתם לשם עשיית שיימינג והטלת קלון״.

בתמונה- ארגוני bds מצלמים ותוקפים חיילי צה"ל ביום שישי האחרון.