ישראל ביתנו הגישה בג"צ בדרישה להעמיד את זחאלקה לדין

ישראל ביתנו הגישה בג"צ בדרישה להעמיד את זחאלקה לדין

ח"כ עודד פורר הגיש הבוקר עתירה לבג"ץ נגד היועמ"ש ופרקליט המדינה על העובדה כי לא פתחו בחקירה נגד דבריו של ח"כ ג'מאל זחאלקה (הרשימה המשותפת) שהתבטא באופן חמור נגד סמלי מדינת ישראל וקרא לשפיכות דמים.

בראיון שערך חיים אתגר עם ח"כ זחאלקה בדצמבר האחרון אמר האחרון כי הוא "מעדיף למות מאשר לשיר את ההמנון הישראלי" ובהמשך, כשנשאל מה דעתו על דגל ישראל, השיב כי דגל ישראל "הוא גרוע מסמרטוט".

זחאלקה שהתבטא לא פעם באמירות מסוכנות אמר לתושבי אום אל חיראן בשנת 2015 כי "אם צריך להישפך דם, כך יהיה. רק כך הרשויות יבינו שאנחנו משוגעים. אנחנו, בני העם הפלסטיני, נעדיף למות מאשר להיות מגורשים". כזכור, שנתיים לאחר מכן, אירעו הפגנות אלימות בישוב במהלכן נהרג שוטר.

הדברים שנאמרו מנוגדים לחוק המאבק בטרור ולחוק הדגל, הסמל והמנון המדינה ולפיכך פנה ח"כ פורר ליועמ"ש בדרישה למצות את הדין עם זחאלקה בחשד לפעילות פלילית תוך פגיעה במדינה, בשלטון החוק והסתה מפורשת לאלימות ולטרור.

העתירה מבקשת מהיועמ"ש להשיב לבקשות ח"כ פורר תוך זמן סביר בשל ההיתכנות הסיבתית בין דבריו של זחאלקה לעידוד אלימות שהתרחשה ויכולה להתרחש בעתיד.

ח"כ עודד פורר אמר כי "דבריו של זחאלקה חמורים והעובדה כי אין הדברים נאמרים במקרה או ללא כוונת זדון מראים כי השקפת עולמו של חבר בכנסת ישראל היא קריאה לשפיכות דמים ופגיעה בסמלי המוסד אותו הוא משרת. לצערי, היועמ"ש לא ראה את חומרת הדברים ובהילותם ולכן נאלצתי לפנות לערכאה משפטית על מנת להניע את מערכת המשפט לטפל באמירות אלו".

העתירה הוגשה על ידי עו"ד קלי בלקאר ועו"ד אורי בן יוחנה.

הרשמה לרשימת תפוצה