שר הביטחון ליברמן לחברי המטה הכללי של צה"ל: "נמשיך לשמור על ריבונותנו ולהגן על אזרחי ישראל מול כל איום"

שר הביטחון ליברמן לחברי המטה הכללי של צה"ל: "נמשיך לשמור על ריבונותנו ולהגן על אזרחי ישראל מול כל איום"

דברי יו"ר המפלגה, שר הביטחון אביגדור ליברמן, לחברי המטה הכללי של צה"ל, באירוע הרמת כוסית לרגל יום העצמאות ה-70 למדינת ישראל:

"בשנה האחרונה, צה"ל הוכיח מעל ומעבר לכל ספק שהוא הצבא הטוב ביותר והמוסרי ביותר בעולם. אל מול אתגרים מורכבים ולא סימטריים, המטה הכללי, יחד עם גופי הביטחון הנוספים במדינת ישראל, ידע לתת מענה נכון ומדויק ואיפשר לעם ישראל לנהל את חייו בביטחון וברוגע.

יחד עם זאת, מולנו מתגבשת מציאות חדשה: צבא לבנון בשת"פ עם חיזבאללה, צבא סוריה, המיליציות השיעיות בסוריה ומעליהן איראן- כולם הופכים לחזית אחת נגד מדינת ישראל. חזית הצפון. זהו אתגר אסטרטגי מן המעלה הראשונה, שמחייב את כולנו, צה"ל וכלל מערכות הביטחון, להעלות מדרגה נוספת ולחזק עוד יותר את ההיערכות והמוכנות.

כפי שידענו לתת תשובות מוחצות עד היום, גם בדרום וגם בצפון, אני בטוח שנדע להיישיר מבט אל המציאות החדשה ולהתמודד עימה בנחישות ובעוצמה רבה. יש לנו את היכולות ומעל לכל את האמונה בצדקת הדרך ואת הדבקות במטרה. נמשיך לשמור על ריבונותנו ולהגן על אזרחי ישראל מול כל איום.

אני מבקש להודות לכם, חברי המטה הכללי ודרככם לכלל מפקדי וחיילי צה"ל ולאחל לכם, למשפחותיכם ולכל בית ישראל, חג עצמאות שמח."

צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון