אביגדור ליברמן

02-6408870

[email protected]

 

אודות

יו"ר מפלגת ישראל ביתנו נולד ב-5 ביולי 1958 במולדובה. הוא נשוי לאלה, אב למיכל, קובי ועמוס, סב לשתי נכדות ונכד, ומתגורר בישוב נוקדים במדבר יהודה.

אביגדור ליברמן עלה לישראל בגיל 20, ולאחר שירות בצה"ל סיים תואר ראשון במדעי החברה באוניברסיטה העברית בירושלים. שימש כמזכיר הסתדרות העובדים הלאומית. בממשלת בנימין נתניהו בין 1996 ל-1998 שימש כמנכ"ל משרד ראש הממשלה, ובמסגרת תפקידו קידם פרויקטים חברתיים ולאומיים רבים ומגוונים.

ליברמן הקים את תנועת ישראל ביתנו ב-1999, ונבחר לראשונה לכנסת ה-15, מונה לשר התשתיות הלאומיות, וכן היה חבר בוועדת החוץ והבטחון ובוועדה לענייני ביקורת המדינה. בכנסת ה-16 מונה לשר התחבורה בממשלתו של אריאל שרון, ממנה יצא על רקע התנגדותו לתוכנית ההתנתקות. בכנסת ה-17 שימש אביגדור ליברמן כסגן ראש הממשלה ושר לעניינים אסטרטגיים בממשלתו של אהוד אולמרט, ממנה פרש בשל קידום המו"מ על ירושלים.בכנסת ה-18 מונה ל סגן ראש הממשלה ושר החוץ. עם תחילתה של הכנסת ה-19, מונה ח"כ ליברמן לתפקיד יו"ר ועדת החוץ והבטחון.
"אני עולה לישראל משום שאני יהודי, ועל כל היהודים לחיות בישראל", – השיב ליברמן כשנשאל מדוע הוא עוזב את בריה"מ. זה משפט מפתח בחייו ויסוד להשראה והחזון שלו. אביגדור (איווט) ליברמן נולד במולדובה במשפחה ציונית וינק עם חלב אמו את אהבת ישראל הבלתי מעורערת וזיקה לירושלים ולמולדתו ההיסטורית של העם היהודי, את כושר העמידה, דבקות במטרה, גישה אסטרטגית לכל נושא. הערכים האלה עיצבו את אישיותו ומנהיגותו של אביגדור ליברמן. בשנת 1978 כשהוא היה בן 20, לקראת סיום לימודיו בפקולטה להנדסת מים במוסד אקדמי, החליטה משפחת ליברמן לעלות לישראל. מיד לאחר שסיים את לימודי העברית באולפן הקיבוצים, התקבל ליברמן למכינה באוניברסיטת בן גוריון בבאר שבע, שם הוא הכיר את אלה – אשתו לעתיד ואם שלושת ילדיו: מיכל, קובי ועמוס. עם סיום המכינה עבר ליברמן לירושלים והתקבל לאוניברסיטה העברית, בה סיים בהצלחה את התואר הראשון ביחסים בינלאומיים ובלימודים סלאביים. בשנת 1988 עברה משפחת ליברמן משכונת גילה בירושלים לקרוואן בהתיישבות נוקדים (אל-דוד) שבמדבר יהודה. באותה תקופה הכיר ליברמן את בנימין נתניהו. כמנכ"ל הליכוד ליברמן שיקם את המפלגה לאחר משבר כלכלי חמור. עם ניצחון הליכוד בבחירות 1996 מונה למנכ"ל משרד ראש הממשלה, כעבור כשנתיים פרש מהחיים הפוליטיים והלך לעסקים פרטיים. בשנת 1999 חזר ליברמן לחיים הציבוריים והקים את מפלגת ישראל ביתנו שזכתה במפתיע בארבעה מנדטים בכנסת. במסגרת תפקידו החדש כשר התשתיות בממשלת שרון, ליברמן המשיך כדרכו בעשייה, יזם וקידם פרויקטים להתפלת מים ועל-ידי כך חילץ את משק המים בישראל ממצב חירום תוך הפיכת ישראל לאוטוריטה עולמית בתחום והעביר את חוק הגז הטבעי ליצירת תחרות בשוק האנרגיה. בבחירות 2003 התאחדה ישראל ביתנו עם איחוד לאומי. ליברמן קיבל את תיק שר התחבורה בממשלה. במסגרת כהונתו בתפקיד הפריט את אל-על, הוביל שינוי מבני ברשות הנמלים ותרם רבות להאצה ופיתוח תשתיות, מע"צ ורכבת ישראל. מהלך שאפשר את תקצובן בתכנית חומש של כ-20 מיליון שקלים, עבור כל אחת מהן. לפני כשנתיים הגה ליברמן תכנית הזוכה לתמיכה רחבה הן בקרב הציבור היהודי החי בישראל והן בקרב הקהילה הבינלאומית. תכנית העתידה לשים קץ לסכסוך הישראלי-ערבי. בספרו "האמת שלי", דן ליברמן בהרחבה בתכנית זו המבוססת על רעיון של חילופי שטחים ואוכלוסין, החלת חוק אזרחות חדש אשר יחייב כל אזרח להצהיר נאמנות למדינת ישראל ולשרת שרות צבאי או לאומי. החיים של אביגדור ליברמן הם חיים ישראליים. אביגדור ליברמן מסמל את היהודי החי במדינה יהודית.
 

הישגים במשרד החוץ

 • מסקנות ועדת פאלמר קבעו חד משמעית שהסגר הימי על עזה חוקי
 • מניעת המשט הנוסף וסיכול המטס באמצעות עבודה מדינית מול מדינות רבות
 • הכשלת המהלך הפלסטיני במועצת הביטחון של האו"ם
 • המאמרים שפרסם השופט גולדסטון שבהם חזר בו מקביעותיו נגד ישראל
 • ההחלטה של הפרלמנט באוסטרליה כי הפגנות וחרמות נגד בתי עסק ישראליים ייחשבו עבירה פלילית
 • ההחלטה בפרלמנט ההולנדי המכירה בארגון ה-IHH כארגון טרור
 • שינוי חוק סמכות השיפוט האוניברסאלית ובלימת סיכון בכירים ישראלים בבריטניה
 • הידוק הסנקציות על איראן
 • פרישת רוב מדינות המערב מועידת דרבן
 • חתימת הסכמים מובילים לשיתופי פעולה כלכליים, מסחריים וחקר מדעי, כמו CERN ו-OECD
 • פתיחת 8 נציגויות חדשות (במינכן, סאו פאולו, סנט פטרבורג, וולינגטון, אקרה, גוונאנז'ו, OECD ובאשחבד) ובקרוב ייפתחו נציגויות נוספות בבנגלור, בקינשאסה ובקריביים
 • קיום יחסים דיפלומטיים עם דרום סודן
 • הוספת קריטריון לקבלה לקורס צוערים לפיו מי ששירת בצבא יקבל העדפה

הרשמה לרשימת תפוצה