יוליה מלינובסקי

יוליה מלינובסקי

כתובת לשכה: משכן הכנסת, ירושלים

טלפון: 02-6408154

ymalinovsky@knesset.gov.il

https://www.facebook.com/YuliaMalinovsky5

אודות

יוליה מלינובסקי, ילידת 1975, עלתה ארצה בשנת 1998 מאוקראינה. מתגוררת בעיר חולון עם בעלה ושני ילדיה.

בעלת תואר ראשון במשפטים מהאוניברסיטה הממלכתית באוקראינה וכן בעלת רשיון לעריכת דין מלשכת עורכי הדין הישראלית.

שימשה כחברת מועצת העיר חולון וראש סיעת ישראל ביתנו בעיר. חברת מפלגת ישראל ביתנו משנת 1999 ועד היום. כמו כן, שימשה כגזברית איגוד ערים לכבאות חולון-בת ים-אזור.

ב-10 השנים אחרונות פעלה רבות בעיר חולון בנושאי חינוך, דיור ורווחה, כמו גם במגוון רחב של נושאים עירוניים. בין הישגיה הבולטים ניתן למנות את העתירה לבג"צ לביטול אגרת השמירה, הנחות בארנונה לאזרחים קשישים נכים, הנחות בכניסה למרכזי הנופש, הספורט והתרבות העירוניים, אגרות שילוט, ביטול אגרת פינוי אשפה לבתי עסק ומוסדות, הפסקת השימוש במפוחים בגנים הציבוריים.

לצד אלה, פעלה רבות למען ילדים ובני הנוער בעיר חולון והביאה להפעלת קווי לילה בסופי השבוע במשך כל השנה עבור בני הנוער, בניית אולם הספורט של בי"ס שרת, הקמת מבנה לתנועת הנוער הלאומי, והוזלת מחירי הקייטנות העירוניות והצהרונים.

מאז כניסתה בחודש יוני 2016 לכנסת הספיקה ח"כ יוליה מלינובסקי לקדם מספר נושאים חברתיים חשובים:
 
הגישה הצעת חוק מהפכנית המסדירה לראשונה את תחום החינוך הבלתי פורמלי- קייטנות, צהרונים וחוגים עירוניים.
 
הגישה הצעת חוק תקדימית המבקשת לתת נקודת זיכוי במס הכנסה בשווי של כ-2600 ש"ח בשנה לשוכרי דירות שעובדים ואין בבעלותם דירה.
 
בחלוף חצי שנה בכנסת היא הצליחה להעביר שלושה חוקים בקריאה טרומית:
 
- לראשונה יוסדרו התנאים הפיזיים של המאבטחים והשומרים בחקיקה. למאבטחים רבים מידי ברחבי הארץ אין תנאים מינמאלים והם חשופים לפגעי מזג האוויר. חוק זה נועד להסדיר את התנאים הבסיסיים המגיעים לכל עובד.
 
- בשורה לחיילים: לראשונה תוקם קרן תמיכה לחיילים בודדים שנה לאחר שחרורם. המדינה תסייע לאלו המשרתים אותה על בסיס העיקרון של סיעת ישראל ביתנו שמי שתורם יותר מקבל יותר. לפי הצעת החוק חיילים בודדים משוחררים יקבלו סיוע של עד 1000 ש"ח בחודש במשך השנה הראשונה לשחרורם.
 
- חוק הספאם והפליירים: חוק זה נועד למנוע את הפרסום הכפוי על גבי רכבים הגורם למטרד ומפגע סביבתי. כמו כן, חוק זה נועד להילחם בתופעה של כרטיסי מין הפוזרים על גבי רכבים ברחבי הארץ כאשר על כל פלייר יושת קנס בסך של 1500 ש"ח.
 
ח"כ מלינובסקי נאבקת למען הנגשת מידע לצורך מיצוי זכויות והנגשת מידע לשכבות שונות באוכלוסייה ובין השאר פעלה להנגשת טפסים וחוברות שונות בשפות שונות כמו ברוסית וצרפתית: טפסי זכויות לאלמנים ואלמנות בביטוח לאומי, חוברות מיצוי זכויות לחולי סרטן בקופות החולים, הנגשת טפסים בפרויקטיים של פינוי בינוי.
ח"כ מלינובסקי: "החיילים הבודדים וחסרי העורף המשפחתי חייבים עזרה דחופה"

ח"כ מלינובסקי: "החיילים הבודדים וחסרי העורף המשפחתי חייבים עזרה דחופה"

ח"כ יוליה מלינובסקי: "אני פונה לציבור הרחב, תעזרו לשר הביטחון לזכור שהוא צריך למלא את תפקידו ולדאוג לחיילים הבודדים וחסרי העורף...

לא כמעט, ולא בערך! מעתה 130 אלף עובדי הקבלן יהיו זכאים למלוא פיצויי הפיטורים המגיעים להם

לא כמעט, ולא בערך! מעתה 130 אלף עובדי הקבלן יהיו זכאים למלוא פיצויי הפיטורים המגיעים להם

מליאת הכנסת אישרה פה אחד את הצעת חוק פיצויי הפיטורים לעובדי הקבלן שיזמה ח״כ יוליה מלינובסקי. החוק קובע כי בעת החלפת...

שמים סוף לאפלייתם של עולים חדשים ואזרחי ישראל המשרתים מחוץ לגבולותיה בתשלום קצבאות הילדים של הביטוח הלאומי

שמים סוף לאפלייתם של עולים חדשים ואזרחי ישראל המשרתים מחוץ לגבולותיה בתשלום קצבאות הילדים של הביטוח הלאומי

אתמול בוועדת העבודה, הרווחה והבריאות, אושרה פה אחד להכנה לקריאה ראשונה, הצעת החוק של ח"כ יוליה מלינובסקי המבקשת לתקן עוולה רבת...